Zaloguj się | Rejestracja

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca

poniedziałek, 21 grudnia 2020 r., godz. 11:44  |  Wersja do druku

Choinka to najbardziej rozpoznawalny i najpopularniejszy symbol Bożego Narodzenia. Symbolizuje życie, płodność, nieśmiertelność i trwałość. Żywe drzewko, wydzielające żywiczny zapach, wprowadza do domu niepowtarzalną, świąteczną atmosferę. W Centrum Ogrodniczym DZIAŁKOWICZ można wybrać sobie rosnącą choinkę i poprosić o jej ścięcie.Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Nie wyobrażamy sobie tych świąt bez choinki, która w tych dniach jest najważniejsza. Panuje przekonanie, że drzewka sprzedawane w doniczkach są bardziej ekologiczne niż choinki cięte, ponieważ po Świętach będzie je można wysadzić do gruntu i staną się ozdobą naszego ogrodu czy działki. Drzewko w doniczce nie może stać w domu zbyt długo, ponieważ zostanie wtedy zaburzony zimowy stan spoczynku i ruszą procesy wegetacyjne – taką roślinę będzie można wysadzić do gruntu dopiero późną wiosną, kiedy miną już groźby przygruntowych przymrozków (druga połowa maja). W przeciwnym razie choinka będzie narażona na przemarznięcie.

Drzewka uprawiane w pojemniku można kupić w dobrych sklepach ogrodniczych. Lepiej nie zaopatrywać się w nie w punktach sprzedaży choinek, ponieważ przeważnie sprzedaje się tam rośliny, które były uprawiane w gruncie, a przed świętami zostały wykopane i umieszczone w pojemnikach. Po wykopaniu iglaków z ziemi ich korzenie są bardzo mocno przycinanie, co uniemożliwia ich ponowną uprawę w gruncie – roślina pozbawiona korzeni usycha i po pewnym czasie nadaje się tylko do wyrzucenia.

Na choinkę w doniczce nadają się takie gatunki, które będą prezentować się ładnie zarówno w domu w czasie świąt, jak i potem w ogrodzie. Najlepiej wybrać świerk serbski oraz świerk kłujący – mają ładny pokrój i dobrze będą wyglądać jako ozdoba domu oraz w ogrodzie. Na choinki w doniczce lepiej wybierać mniejsze egzemplarze, które mają większe szanse na to, aby przyjąć się w gruncie.

Drzewko uprawiane w doniczce na dworze najlepiej kupić około dwa tygodnie przed świętami. Na kilka dni należy je umieścić w pomieszczeniu, gdzie panuje temperatura około 5°C, a następnie przenosimy drzewko na kilka dni w miejsce, gdzie jest około 10°C. Po tym czasie możemy już wnieść choinkę do mieszkania. W domu nie może być zbyt ciepło – optymalna temperatura to około 20°C. Drzewko ustawiamy z daleka od wszelkich źródeł ciepła. Nie możemy dopuścić do przesuszenia podłoża w doniczce, a do podlewania używajmy odstanej wody o temperaturze pokojowej. Choinkę warto też zraszać co jakiś czas.

Aby roślina w doniczce zbyt wcześnie nie weszła w okres wegetacyjny, nie trzymajmy jej w domu dłużej niż 7-10 dni. Trzymana zbyt długo w ciepłym pomieszczeniu zacznie wypuszczać nowe pędy i trzeba ją będzie przechować w domu aż do późnej wiosny. Po świętach drzewko w doniczce (które nie ruszyło z wegetacją) należy ponownie zahartować, aby przygotować je do zimniejszych warunków. W tym celu umieszczamy je na kilka dni w coraz chłodniejszym miejscu – początkowo w pomieszczeniu gdzie jest około 10°C, potem wystarczy 5°C. Roślinę do gruntu wysadzamy wczesną wiosną.

Wszystkim, którzy chcą przedłużyć magiczny okres świąt polecamy choinki w doniczkach, które można po świętach wysadzić do przydomowych ogródków. W Centrum Ogrodniczym DZIAŁKOWICZ można wybrać sobie także rosnącą choinkę i poprosić o jej ścięcie.

W sprzedaży pokazały się produkty firmy Hagsen. Wśród nich znajdziemy ciekawą ofertę doniczek, wśród których prym wiodą doniczki samonawadniające z warstwą IPSA. Warstwa IPSA zastosowana w doniczce pozwala utrzymać roślinę odpowiednio nawodnioną nawet przez okres 2 tygodni.

Tworzywo, z którego wykonana jest doniczka zawiera około 50% dodatku drewna, dzięki temu wygląda ona bardzo naturalnie.Warstwa IPSA to Inteligentny Polimer Super Absorpcyjny - który może wchłonąć i zachowywać bardzo duże ilości wody w stosunku do swojej masy oraz oddawać ją stale i równomiernie roślinie. Standardowo roślinę w doniczce z warstwą IPSA podlewa się tak samo jak w każdej innej doniczce.

Podczas długich wyjazdów - do 2 tygodni, należy podlać roślinę dwa razy:
  • Dzień pierwszy - 250 ml
  • Dzień drugi - 250 ml

Woda zatrzymywana jest w warstwie IPSA i oddawana w miarę potrzeby do ziemi, utrzymując jej stałą wilgotność. Roślina pobiera wodę z ziemi, która cały czas jest nawilżona. Warstwa IPSA wraca do poprzedniej postaci, aby móc znowu chłonąć wodę. Doniczki dostępne są w różnych kształtach i kolorach.

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ w Brodnicy zaprasza. Centrum czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00 i w soboty od 8:00-14:00.

Właściciel Centrum Ogrodniczego DZIAŁKOWICZ wraz z personelem, za naszym pośrednictwem przesyła życzenia swoim klientom:

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku życzymy
pięknych chwil w świetle choinki,
radosnych momentów w gronie najbliższych,
dystansu do świata w tym szczególnym czasie
i worka wspomnień, które pozostaną na kolejne lata.
Wesołych Świąt!


Wesołych Świąt!:
reklama

Źródło: Artykuł promocyjny

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej