Zaloguj się | Rejestracja

Miasto i Gmina Górzno

niedziela, 11 października 2020 r., godz. 12:16  |  Wersja do druku

W niedzielę, 11 października na jeziorze Górzno odbyły się Zawody Spinningowe z łódek o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Górzno. W trakcie zawodów obowiązywało członkostwo w Kole Wędkarskim Górzno i zasada "złów i wypuść".Już od godziny 7:00 na plaży miejskiej w Górznie zebrali się wędkarze z Koła Wędkarskiego Górzno, żeby rozpocząć spinningowanie z łodzi. Na starcie stanęło 24 zawodników których przywitał prezes koła i zarazem sędzia główny zawodów, przedstawiono też regulamin połowów. Po kwestiach formalnych zawodnicy wskoczyli do swoich łódek i rozpoczęły się wielkie łowy.

Zawody spinningowe zakończyło zmierzenie i zważenie ryb, po czym wszystkie całe i zdrowe wróciły do jeziora. Po podliczeniu punktów za połowy, nastąpiło wręczenie pucharów i nagród. Było też losowanie trzech plecaków, które z pewnością przydadzą się wędkującym. Puchary i nagrody wręczał Burmistrz Miasta i Gminy Tomasz Kinicki, który był też fundatorem nagród.

Prezes Koła Wędkarskiego Górzno Cezary Wąsicki powiedział nam:

- To już VI Zawody Spinningowe z łódek o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Górzno. Do zawodów stanęło 24 uczestników na 26 osób zgłoszonych. Złowiono 2 szczupaki, sandacza i 6 okoni. Wyniki wyglądają następująco - miejsce VI Władysław Tuchewicz 120 pkt., miejsce V Katarzyna Boros 300 pkt., miejsce IV Artur Pohl 500 pkt., miejsce III Łukasz Fajge 1500 pkt., miejsce II Arkadiusz Kuźniarski 1750 pkt., miejsce I Wojciech Fotorski 2270 pkt. Nasze koło liczy 267 członków z gminy Świedziebnia i Górzno. W ubiegłym roku otrzymaliśmy nagrodę za działalność społeczno-sportową. Nagrodę i fundusze własne koła przeznaczyliśmy na zarybienie jezior, które mamy pod swoją opieką.

Zawody, które w tym roku okazały się nader owocne, zakończono wspólnym grillowaniem i rozmowami.


reklama

Zawody wędkarskie:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama