Zaloguj się | Rejestracja

Ambulans dla szpitala w Brodnicy

środa, 07 października 2020 r., godz. 05:24  |  Wersja do druku

W ramach pomocy od Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, na zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19, Szpital Powiatowy w Brodnicy otrzymał nowy ambulans. To część szerszego projektu antykryzysowego w związku z epidemią. Przekazanie karetki odbyło się przed stacją Ratownictwa Medycznego ZOZ, w miniony czwartek, 1 października.Karetkę przekazał brodnickim ratownikom wicemarszałek województwa Zbigniew Sosnowski w obecności starosty brodnickiego Piotra Boińskiego i dyrektora szpitala Dariusza Szczepańskiego.

Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego w celu zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańcom Kujaw i Pomorza oraz ochrony przed epidemią, uruchomił w ramach pakietu antykryzysowego specjalne fundusze i projekty mające w założeniu zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19. Łączna wartość pomocy w skali województwa wynosi ponad 136 mln zł. Beneficjentami są szpitale, w tym placówki powiatowe, ich pracownicy oraz mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego.

W czwartek, 1 października br., w ramach planu zakupów dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brodnicy oddano do użytku ratowników nowoczesny ambulans transportowy o wartości 342 555 zł wraz ze sprzętem, którego koszt wyniósł 55 tys. złotych. Karetka została wyposażona, m. in. w specjalistyczne nosze rozkładane oraz krzesło kardiologiczne z systemem gąsienic pozwalającym na zwożenie pacjenta po schodach.

Ambulans z wyposażeniem to tylko część pomocy dla ZOZ w Brodnicy. Oprócz karetki wsparcie dla szpitala obejmuje zakup respiratorów, pomp infuzyjnych, zamgławiaczy do dezynfekcji, kapsuł do izolacji zakażonych, systemu do monitorowania czynności życiowych chorych na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej wraz z centralnym podglądem oraz kardiomonitorami przy łóżkach. Łączna wartość pomocy od Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla brodnickiego szpitala wynosi 1 291 563,37 zł.


reklama

Źródło: Starostwo Powiatowe w Brodnicy

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama