Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica

poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r., godz. 07:03  |  Wersja do druku

Od listopada 2019 roku Gmina Brodnica realizuje projekt konkursowy pt. "Nowe umiejętności – nowy start – lepsze życie" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu jest zwiększenie szans na zatrudnienie 40 osób bezrobotnych lub biernych zawodowo z terenu gminy Brodnica, poprzez zastosowanie instrumentów aktywizacji społeczno – zawodowej. Wartość całego projektu sięga kwoty 238 368,00 zł.Na dzień dzisiejszy rekrutacja do projektu została zakończona. W ramach planowanego wsparcia odbyły się treningi kompetencji i umiejętności społecznych, poradnictwo specjalistyczne i indywidualne. Wszystkie osoby uczestniczyły również w zajęciach z doradcą zawodowym, który opracował Indywidualne Plany Działania, tj. dalszą ścieżkę w projekcie.

Zgodnie ze wskazaniami doradcy 30 uczestników odbędzie kursy podnoszące kwalifikacje lub kompetencje. Najwięcej osób zainteresowanych jest kursami na operatora wózków widłowych, pracownika ochrony osób i mienia, sprzedawcę z obsługą kasy fiskalnej, opiekunkę dziecięcą, pomoc kuchenną oraz pracownika biurowego z obsługą Pakietu Office.

W ramach w/wym. projektu planowane jest również zorganizowanie miesięcznych staży zawodowych dla 10 uczestników, które będą uzupełnieniem odbytych kursów. Aktualnie część uczestników odbywa sesje z pośrednikiem pracy, który na bieżąco informuje o sytuacji na rynku pracy i pomaga znaleźć zatrudnienie. Na dzień dzisiejszy 4 osoby zrekrutowane do projektu podjęły zatrudnienie. Zakończenie realizacji projektu planowane jest na miesiąc kwiecień 2021 roku.


reklama

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama