Lato w teatrze w Górznie

piątek, 31 lipca 2020 r., godz. 07:04  |  Wersja do druku

Już po raz siódmy GOK w Górznie organizuje "Lato w teatrze". W teatralną przygodę wyruszył wraz z grupą uczestników 20 lipca w Gołkowie, gdzie we współpracy z Niepubliczną Szkołą Podstawową w Gołkowie odbywały się warsztaty cyrkowe, muzyczne, teatralne i fotograficzne. Wielki FINAŁ tych warsztatów odbędzie się w piątek, 31 lipca w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Gołkowie o godzinie 18:00. Zapraszamy!

Gminny Ośrodek Kultury w Górznie i Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Płośnicy zapraszają na WIELKI FINAŁ w ramach Lata w teatrze 2020. W tym roku, po raz drugi GOK , realizuje "Lato w teatrze +", jako jedna z 4 instytucji w Polsce. Formuła "+" polega na przeprowadzeniu projektu w partnerstwie z inną instytucją, która do tej pory nie brała udziału w projekcie. W zeszłym roku był to MGOK Lidzbark, a w tym partnerem jest Gminne Centrum Kultury i Biblioteka z Płośnicy. Na zakończenie warsztatów, w piątek, 31 lipca odbędzie się spektakl podsumowujący warsztaty.

Podczas warsztatów ich uczestnicy szukali rzeczy, gestów, zachowań, które cieszą i dają radość innym. A tak pisali o warsztatach:

Może wystarczy komuś posprzątać podwórko? Może warto zaaranżować wystawę pośród niczego? Albo dodać koloru do szarości budynków, chodników i asfaltu? A może zrobić kolorowy spektakl? Czyż radość nie bierze się z uważności na bliźniego. Podzielmy się dobrem, którego doświadczyliśmy lub otrzymaliśmy! Wyłuskajmy z czerni przeżyć kolor, śmiech i żart!

Aby to zrobić, wykorzystamy techniki cyrkowe (żonglerkę, klaunadę, ekwilibrystykę) oraz techniki teatralne (dramę, pantomimę, zabawy naśladowcze). Inspiracją do pracy stanie się jarmarczny teatr średniowiecza i commedia dell'arte. Chcemy, by publiczność ponownie zbierała się wokół artystów po to, by dobrze się bawić, ale również, by usłyszeć jakąś wiadomość czy przekaz.

Warsztaty prowadzili: Rafał Cendrowski, Anita Zawadzka, Tomasz Cebo, Beata Grędzińska, Dorota Smoktunowicz, Agnieszka Drelich-Magdziak.

Lato w teatrze w Górznie. Zapowiedź finału w Gołkowie:

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który popularyzuje aktywne i twórcze działania teatralne podczas wakacji.

Źródło: Krzysztof Magdziak

Warsztaty w Gołkowie/fot. GOK w Górznie: