Zaloguj się | Rejestracja

Lato w teatrze w Górznie

piątek, 31 lipca 2020 r., godz. 07:04  |  Wersja do druku

Już po raz siódmy GOK w Górznie organizuje "Lato w teatrze". W teatralną przygodę wyruszył wraz z grupą uczestników 20 lipca w Gołkowie, gdzie we współpracy z Niepubliczną Szkołą Podstawową w Gołkowie odbywały się warsztaty cyrkowe, muzyczne, teatralne i fotograficzne. Wielki FINAŁ tych warsztatów odbędzie się w piątek, 31 lipca w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Gołkowie o godzinie 18:00. Zapraszamy!Gminny Ośrodek Kultury w Górznie i Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Płośnicy zapraszają na WIELKI FINAŁ w ramach Lata w teatrze 2020. W tym roku, po raz drugi GOK , realizuje "Lato w teatrze +", jako jedna z 4 instytucji w Polsce. Formuła "+" polega na przeprowadzeniu projektu w partnerstwie z inną instytucją, która do tej pory nie brała udziału w projekcie. W zeszłym roku był to MGOK Lidzbark, a w tym partnerem jest Gminne Centrum Kultury i Biblioteka z Płośnicy. Na zakończenie warsztatów, w piątek, 31 lipca odbędzie się spektakl podsumowujący warsztaty.

Podczas warsztatów ich uczestnicy szukali rzeczy, gestów, zachowań, które cieszą i dają radość innym. A tak pisali o warsztatach:

Może wystarczy komuś posprzątać podwórko? Może warto zaaranżować wystawę pośród niczego? Albo dodać koloru do szarości budynków, chodników i asfaltu? A może zrobić kolorowy spektakl? Czyż radość nie bierze się z uważności na bliźniego. Podzielmy się dobrem, którego doświadczyliśmy lub otrzymaliśmy! Wyłuskajmy z czerni przeżyć kolor, śmiech i żart!

Aby to zrobić, wykorzystamy techniki cyrkowe (żonglerkę, klaunadę, ekwilibrystykę) oraz techniki teatralne (dramę, pantomimę, zabawy naśladowcze). Inspiracją do pracy stanie się jarmarczny teatr średniowiecza i commedia dell'arte. Chcemy, by publiczność ponownie zbierała się wokół artystów po to, by dobrze się bawić, ale również, by usłyszeć jakąś wiadomość czy przekaz.

Warsztaty prowadzili: Rafał Cendrowski, Anita Zawadzka, Tomasz Cebo, Beata Grędzińska, Dorota Smoktunowicz, Agnieszka Drelich-Magdziak.

Lato w teatrze w Górznie. Zapowiedź finału w Gołkowie:


LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który popularyzuje aktywne i twórcze działania teatralne podczas wakacji.

reklama

Źródło: Krzysztof Magdziak

Warsztaty w Gołkowie/fot. GOK w Górznie:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama