Zaloguj się | Rejestracja

Będą wyższe kary za wyrzucanie śmieci do lasu

środa, 29 lipca 2020 r., godz. 12:57  |  Wersja do druku

Resort środowiska wypowiada wojnę leśnym śmieciarzom. Drastycznie wzrosną kary za wyrzucanie śmieci do lasu, co jest od lat plagą na terenie całego kraju. Minister środowiska Michał Woś zapowiada drastyczne zwiększenie kar i więcej fotopułapek w lesie.Minister środowiska Michał Woś przyznaje, że wyrzucanie śmieci do lasu kosztuje Lasy Państwowe mnóstwo pieniędzy. Dlatego ministerstwo środowiska planuje podniesienie kary za wyrzucanie śmieci do lasu. Do tej pory wynosi ona tylko 500 złotych, a może wzrosnąć nawet do 5000 zł.

- W tej chwili w lasach jest około 2000 fotopułapek. W tym roku będzie ich 5 tysięcy, a w przyszłym kolejne 5000. Czyli będzie pięciokrotnie więcej fotopułapek w całych lasach - mówił Woś - Walka z nielegalnym wywozem śmieci do lasów musi być bardziej zdecydowana.

Ministerialny projekt zakłada możliwość orzeczenia przez sąd nakazu sprzątania lasu przez sprawcę i to nie tylko tego, co naśmiecił. Nakaz mógłby zostać orzeczony nawet na okres miesiąca.

A więc leśni śmieciarze - bójcie się!


reklama

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama