Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica

środa, 22 lipca 2020 r., godz. 09:14  |  Wersja do druku

W tym roku dwa sołectwa z terenu gminy Brodnica - Niewierz i Nowy Dwór wzbogaciły się o nowe miejsca rekreacji i wypoczynku. W Nowym Dworze powstała wiata rekreacyjna i parking, a w Niewierzu obok świetlicy wiejskiej - wiata rekreacyjna, ogrodzenie i parking. Obydwa obiekty oświetlone są lampami solarnymi w technologii LED.Inwestycje powstały dzięki uczestnictwu gminy w konkursie i pozyskaniu dofinansowania w wysokości 85% wartości zadania z Unii Europejskiej poprzez Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania Pojezierze Brodnickie", w ramach działania 4.2 "Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność", w ramach Priorytetu 4 "Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej", objętego Programem Operacyjnym "Rybactwo i Morze"na lata 2014-2020 dla przedsięwzięcia w ramach LSR: Zagospodarowanie jezior, jako naturalnego waloru regionu dla celów rekreacji, turystyki i kultury.

Wykonane prace kosztowały łącznie 206.745,32 złotych. Zakres inwestycji w obydwu miejscowościach objął montaż wiat o powierzchni 25 m2 wraz z wyposażeniem (stoły oraz ławy), utwardzenia dojść i podłoży wiat kostką betonową, wykonanie parkingów i wjazdów kostką betonową, oświetlenie lampami solarnymi LED oraz montaż po 5 tablic informacyjno-promocyjnych. W Niewierzu dodatkowo wykonano ogrodzenie z paneli systemowych i dwie bramy.


reklama

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica

Nowe miejsca do rekreacji i wypoczynku w gminie Brodnica/fot. nadesłane :

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama