Zaloguj się | Rejestracja

Ranking liceów w Polsce

poniedziałek, 29 czerwca 2020 r., godz. 07:25  |  Wersja do druku

I Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy znalazło się wśród najlepszych szkół ogólnokształcących w rankingu tygodnika Newsweek Polska. Liceum z ul. Lidzbarskiej 14 uplasowało się na 21. miejscu w województwie oraz w pierwszej pięćsetce w kraju.Ranking liceów ogólnokształcących został przygotowany dla szkół uczących młodzież, w których do wszystkich obligatoryjnych egzaminów dojrzałości przystąpiło co najmniej czterech uczniów. Efektywność liceów oceniona została według sumy kilku wskaźników. Liczyły się wyniki i zdawalność matur w odniesieniu do 100%., wskaźnik EWD porównujący wyniki egzaminów gimnazjalnych z wynikami matur, a także liczba języków, liczba olimpijczyków krajowych i międzynarodowych.

W stawce 1411 liceów z całej Polski szkoła prowadzona przez Powiat Brodnicki uplasowała się w pierwszej pięćsetce, na 475. miejscu. Wśród blisko 90 szkół ogólnokształcących w woj. kujawsko-pomorskim brodnickie I LO przy ul. Lidzbarskiej 14 zajęło 21. miejsce.

Założenia merytoryczne rankingu przygotowała kapituła, w skład której weszli: dr Anna Budzanowska - wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego; prof. Marek Konopczyński - pedagog resocjalizacyjny, profesor nauk społecznych, kierownik Katedry Pedagogiki Specjalnej na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku; prof. Marek Rocki - były senator, przez trzy kadencje rektor Szkoły Głównej Handlowej (do 2020 r.); Krystyna Starczewska - współtwórczyni Zespołu Społecznych Szkół Ogólnokształcących "Bednarska" w Warszawie, prezeska Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej; oraz Dariusz Ćwiklak - zastępca redaktora naczelnego "Newsweeka Polska".

Z kronikarskiego obowiązku należy wspomnieć, że w tym samym rankingu brodnickie III LO przy ul. Matejki 5 (szkoła prowadzona przez Gminę Miasta Brodnica) uplasowało się na 487. miejscu w stawce ogólnopolskiej i na 22. miejscu w województwie kujawsko-pomorskim.

Rankingi prasowe nie są wprawdzie głównym wyznacznikiem oceny szkoły, ale pełnią rolę dobrego przewodnika. Dlatego warto mieć je na uwadze, wybierając przyszłe miejsce nauki.reklama

Źródło: Starostwo Powiatowe w Brodnicy

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej