Zaloguj się | Rejestracja

Przebudowa drogi powiatowej

piątek, 26 czerwca 2020 r., godz. 06:24  |  Wersja do druku

Trwają prace przy przebudowie drogi powiatowej nr 1827C Brodnica - Świedziebnia. W wyniku inwestycji zostanie poszerzony i unowocześniony blisko 4-kilometrowy odcinek traktu od Gortatowa do Rokitnicy. Na początku czerwca wykonano wzmocnienie konstrukcji drogi.Prace prowadzone są na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1835C na Dzierzno do miejscowości Rokitnica, liczącym 3 kilometry i 984 metry. Realizująca zadanie firma STRABAG Sp. z o.o. wykonała dotychczas poszerzenie jezdni z pięciu do sześciu metrów. Na całej szerokości poszerzonej jezdni ułożona została pierwsza warstwa nawierzchni. Jest to warstwa profilowa z betonu asfaltowego, wypełniająca ubytki w istniejącej jezdni oraz korygująca spadki poprzeczne i podłużne. Gotowa jest też zatoka autobusowa i chodniki z kostki brukowej w Sobiesierznie. Dobiegły końca roboty brukarskie związane z wykonaniem chodnika w Rokitnicy.

- Na początku czerwca wykonana została warstwa wiążąca z betonu asfaltowego z siatką wzmacniającą konstrukcję drogi - informuje Czesław Głowacki, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Brodnicy. - Ułożono też nawierzchnię bitumiczną na zjazdach do nieruchomości przylegających do drogi oraz wykonano przepusty pod zjazdami. Obecnie prowadzone są roboty wykończeniowe w pasie zieleni drogi, polegające na plantowaniu ziemi z wykopów.

Do wykonania pozostała jeszcze warstwa ścieralna z betonu asfaltowego, rowy odwadniające i pobocza oraz oznakowanie pionowe, poziome, a także oświetlenie przejść dla pieszych. Zakończenie inwestycji zaplanowano na wrzesień br.


reklama

Źródło: Starostwo Powiatowe w Brodnicy

Przebudowa drogi/fot. ZDP w Brodnicy

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej