Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brzozie jest EKO

środa, 24 czerwca 2020 r., godz. 10:30  |  Wersja do druku

Od 1 czerwca Gmina Brzozie uruchomiła nabór wniosków do pilotażowego program "Gmina Brzozie łapie deszcz", mającego na celu zwiększenie naturalnej retencji wody. Zainteresowanie programem było tak duże, że zawieszono już nabór wniosków. Jednak to nie koniec programu, bowiem następni mieszkańcy będą mogli składać je ponownie w innym terminie, pod warunkiem pozyskania w 2020 roku dodatkowych środków na realizację programu "Gmina Brzozie łapie deszcz".Dotacja celowa mogła być udzielona na dofinansowanie kosztów koniecznych obejmujących realizację zadań inwestycyjnych związanych z budową systemów deszczowych do zatrzymania i wykorzystania opadu w miejscu jego powstania, w szczególności:

1) kosztów zakupu, wykonania i montażu elementów wchodzących w skład systemu deszczowego do zatrzymywania i wykorzystywania wód opadowych i roztopowych

2) kosztów remontu istniejącego systemu deszczowego w celu poprawienia jego sprawności z uwzględnieniem kosztów zakupu, transportu, montażu i robót ziemnych

Wysokość dotacji wynosiła 100% poniesionych kosztów na realizację zadania objętego programem, lecz nie więcej niż 2.000,00 zł. Dotacja wypłacana będzie po zakończeniu realizacji zadania i przyjęciu prawidłowego rozliczenia. W roku 2020 w budżecie Gminy Brzozie na realizację ww. zadania przeznaczono 50.000,00 zł.

Urząd Gminy Brzozie informuje:

W związku z dużą ilością wniosków jakie wpłynęły w odpowiedzi na ogłoszenie o naborze z dnia 1 czerwca 2020 r., z dniem 24 czerwca 2020 r. zawiesza się nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na zadania służące ochronie zasobów wodnych, polegających na gromadzeniu wód opadowych i roztopowych w miejscu ich powstawania.

Wnioski złożone pomimo wstrzymania terminu ich naboru, nie będą rejestrowane i zostaną odesłane Wnioskodawcom bez rozpatrzenia. Jednocześnie informujemy, że nabór zostanie wznowiony pod warunkiem pozyskania w 2020 roku dodatkowych środków na realizację programu "Gmina Brzozie łapie deszcz".


Jak widać, zainteresowanie programem było bardzo duże, a to oznacza jedno, że inne gminy powinny iść śladem Gminy Brzozie. Będziemy prezentować efekty programu i pokazywać, jak w prosty sposób zwiększyć naturalną retencję wody. W czasach, gdy wody mamy coraz mniej, ważne jest, by nie znikała ona bez sensu w gruncie, a była spożytkowana do pielęgnacji ogrodów i sadów. Brawo Gmina Brzozie!


reklama

Źródło: UG Brzozie

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej