Zaloguj się | Rejestracja

Sukces szachistów z I LO w Brodnicy

środa, 24 czerwca 2020 r., godz. 09:17  |  Wersja do druku

Drużyna szachowa I Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Ziemi Michałowskiej wywalczyła drugie miejsce na 6. Międzynarodowym Towarzyskim Turnieju Szachowym Szkół (6th Chess School-Friendly International Event). Pozostawiła za sobą w klasyfikacji renomowane szkoły o wielowiekowej tradycji.
Turniej rozpoczął się 31 października 2019 roku, a rozgrywki trwały siedem miesięcy. Wystartowało w nich dziewięć czteroosobowych drużyn (grający opiekun/trener wraz z trzema uczniami szkoły). Brodnicki pierwszy ogólniak reprezentowali: trener/opiekun Marcin Kołodziejski oraz Łukasz Malgaski, Michał Wieczyński i Wiktor Olszewski. Na końcowy wynik składały się wyniki poszczególnych zawodników.

- Rozegrano cztery tury indywidualne, łącznie 144 partie szachowe - informuje Marcin Kołodziejski. - Rywalizacja podczas zawodów odbywała się w duchu fair play. Zawodnicy nawiązywali rozliczne kontakty między sobą. Szlifowali swój język angielski, poznawali wirtualnie miasta oraz szkoły, z których pochodzili uczestnicy turnieju.

W turnieju brały udział szkoły z Polski, Niemiec, Anglii, Hiszpanii, Grecji, Bułgarii. ILO im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy wygrało między innymi z takimi szkołami o wielowiekowej tradycji jak: Wilsons School - ufundowana w 1615 r. oraz Kings College ufundowany przez Jerzego IV Hanowerskiego w 1829 roku.

- Drużyna ILO im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy od lat odnosi sukcesy w tym turnieju, a internet w obliczu pandemii był doskonałą możliwością kontynuowania pasji grania w szachy - podkreślił Marcin Kołodziejski.

W czasie zamknięcia szkół koło szachowe działa w internecie na portalu chess.com, gdzie organizuje cotygodniowe turnieje i skupia dzięki temu nie tylko uczniów, ale i wszystkich sympatyków królewskiej gry z Polski i Europy.

Wyniki indywidualne:

I szachownica - Marcin Kołodziejski 6,5/8 - (5 zwycięstw, 3 remisy) - I miejsce na swojej szachownicy.

II szachownica - Łukasz Malgaski - 7/8 - II miejsce na swojej szachownicy.

III szachownica - Michał Wieczyński - 6/8 - III miejsce na swoje szachownicy.

IV szachownica - Wiktor Olszewski - 6,5/8 - II miejsce na swoje szachownicy.


reklama

Źródło: Starostwo Powiatowe w Brodnicy

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej