Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica informuje

poniedziałek, 22 czerwca 2020 r., godz. 13:41  |  Wersja do druku

Z uwagi na liczne pytania mieszkańców kierowane do Urzędu Gminy Brodnica informujemy, że Gmina Brodnica planuje otwarcie świetlic od dnia 1 lipca - tylko na wynajem. Zgodnie z przyjętym rozwiązaniem, to osoba wynajmująca lokal będzie zobowiązana do zapewnienia środków dezynfekujących i odkażenia obiektu przed i po zakończeniu korzystania z obiektu.Gmina Brodnica informuje:

Ze względu na epidemię koronawirusa COVID-19, świetlice jako budynki użyteczności publicznej były zamknięte. Informujemy, że w ramach kolejnego etapu tzw. odmrożenia możliwe będzie korzystanie z tych budynków, pod warunkiem spełnienia kilku zasad i podpisaniu stosownego oświadczenia.

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Rozwoju oraz Głównego Inspektora Sanitarnego wymagane jest przestrzeganie ogłoszonych wytycznych, w tym bezpiecznej organizacji imprezy/szkolenia:
  • Umieszczenie przy wejściu do obiektu, w widocznym miejscu, informacji dotyczącej konieczności dezynfekcji rąk po każdorazowym wejściu do obiektu
  • Zapewnienie wszystkim korzystającym z obiektu środków do dezynfekcji, (płyny dezynfekcyjne)
  • Umieszczenie w różnych częściach obiektu, w widocznych miejscach informacji, że rekomenduje się: zachowanie bezpiecznej odległości od rozmówcy (min. 2 metry), częste mycie rąk
  • Wywieszenie w pomieszczeniach sanitamo-higienicznych instrukcji dotyczących mycia rąk, zdejmowania i zakładania rękawiczek, zdejmowania i zakładania maseczek, a przy dozownikach z płynem do dezynfekcji - instrukcji dezynfekcji rąk.


Na terenie gminy znajduje się 8 obiektów tego typu, w związku z tym brak jest możliwości organizacyjnych, aby zapewnić ich bieżącą dezynfekcję. Zgodnie z przyjętym rozwiązaniem, to osoba wynajmująca lokal będzie zobowiązana do zapewnienia środków dezynfekujących i odkażenia obiektu przed i po zakończeniu korzystania z obiektu.

W celu wynajęcia świetlicy wiejskiej konieczny jest kontakt z opiekunem świetlicy, który poinformuje o warunkach i zasadach wynajmu. Warunkiem korzystania ze świetlic będzie też podpisanie oświadczenia i przestrzeganie zapisanych w nim zasad.

Komunikat dotyczący otwarcia świetlic.reklama

Źródło: UG Brodnica

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej