Zaloguj się | Rejestracja

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca

poniedziałek, 22 czerwca 2020 r., godz. 07:13  |  Wersja do druku

Piękne rośliny ubierają wnętrze. Nadają mu przytulności i urody, a przede wszystkim cieszą oczy. Ale, żeby podkreślić ich piękno, należy pamiętać o ich dobrym wyeksponowaniu. Ważne jest nie tylko prawidłowe umieszczenie roślin, ale podkreślenie ich urody poprzez odpowiednią oprawę. Warto więc zainwestować w ładne doniczki i pojemniki.Powinniśmy pamiętać, że im roślina bardziej dekoracyjna, tym powinna mieć skromniejszą doniczkę. Nie powinna ona bowiem tłumić urody rośliny, a tylko ją podkreślić. Jeżeli natomiast mamy roślinę skromniejszą w wyglądzie, możemy zastosować do niej pojemnik lub doniczkę bardziej wyrazistą w kształtach i kolorach. Oczywiście kształty i kolory też należy dobrać indywidualnie do swojego wnętrza.

Bardzo popularne w ostatnich latach storczyki wymagają specjalnych pojemników, które dostępne są w sklepach ogrodniczych. Storczyki powinny rosnąć w doniczkach przezroczystych, które możemy wstawić do pojemników o wydłużonych kształtach. Wynika to z faktu, że korzenie storczyków powinny mieć dostęp do światła. Równocześnie pomaga to także w ich obserwacji, bowiem po korzeniach widać często, czy nasz storczyk wymaga już podlewania.

To czas, gdy przed naszymi domami i na balkonach królują kolorowe kwiaty, cieszące nasze oczy. Tutaj też możemy dostosować formy i kształty do roślin i do wyglądu naszego domostwa lub balkonu. Ważne, żeby roślina czuła się w takim pojemniku dobrze i wyglądała pięknie, dekorując naszą posesję. W sklepach dostępnych jest wiele doniczek i skrzynek balkonowych. Mogą być wykonane z plastiku, stali, ceramiki lub drewna. W DZIAŁKOWICZU znajdziemy pojemniki, korytka i doniczki w wielu wzorach, kolorach i wielkościach. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Doniczki i skrzynki balkonowe powinny mieć taką pojemność, aby pomieścić odpowiednią ilość podłoża. Doniczka powinna mieć minimum 20 cm średnicy, skrzynka balkonowa minimum 15 cm szerokości. Pojemniki o mniejszych wymiarach nie zapewnią roślinom odpowiednio dużo przestrzeni do prawidłowego wzrostu bryły korzeniowej, podłoże będzie bardzo szybko przesychać, a w zimie rośliny będą narażone na przemarzanie.

Na dnie doniczki lub skrzynki należy przygotować warstwę drenażu z kamyków, kawałków porcelany, fragmentów glinianych doniczek lub keramzytu. Dzięki warstwie drenażu nadmiar wody będzie odpływał z doniczki i korzenie będą miały dostęp do tlenu. Na drenaż należy wysypać odpowiednie podłoże do kwiatów balkonowych - około 3/4 pojemności pojemnika. Podłoże należy lekko ugnieść.

Bogaty wybór donic i pojemników między innymi z Lameli, pojemniki w dużej ilości wzorów i kolorów, donice ceramiczne i plastikowe, korytka - znajdziemy w Centrum Ogrodniczym DZIAŁKOWICZ w Brodnicy, przy ulicy Gen. W. Sikorskiego 8. Sklep czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 -18:00, w soboty od 8:00 -16:00.

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ posiada liczne certyfikaty i dyplomy, warto więc odwiedzić ten sklep i zrobić w nim zakupy.


reklama

Źródło: Artykuł promocyjny

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama