Zaloguj się | Rejestracja

Udekorowali swoje domy dla papieża

piątek, 05 czerwca 2020 r., godz. 10:56  |  Wersja do druku

Znamy laureatów konkursów zorganizowanych przez Urząd Marszałkowski z okazji setnej rocznicy urodzin patrona naszego województwa. W konkursie adresowanym do kół gospodyń wiejskich, ochotniczych straży pożarnych, sołectw oraz spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych otrzymano blisko 200 zgłoszeń.Spośród kilkudziesięciu zgłoszeń wybrano i nagrodzono najlepsze. W konkursie "Mój przyjaciel Jan Paweł II" nie znalazł się nikt z powiatu brodnickiego. Za to w konkursie "Urodziny papieża w moim domu" komisja konkursowa oceniała estetykę, pomysłowość, oryginalność oraz kreatywność wykonania ozdób i nagrodziła III miejscem (1 000 złotych) – Ochotniczą Straż Pożarną w Zasadach (gmina Świedziebnia).

Konkurs "Urodziny papieża w moim domu" adresowany był do:
  • członków kół gospodyń wiejskich
  • druhów ochotniczych straży pożarnych
  • sołectw
  • członków spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych

Otrzymano blisko 200 zgłoszeń, a wśród nich wiele z powiatu brodnickiego. Były dekoracje flagami papieskimi, zdjęciami i kwiatami okien, domów, podwórek, ogrodów, osiedli i ulic. Zdjęcia niektórych z nich zamieszczamy w galerii poniżej.

- Dziękuję mieszkańcom regionu za zaangażowanie w jubileuszowe obchody i udział w naszych konkursach. Ilość otrzymanych prac świadczy o tym, że nasze propozycje na wspólne świętowanie cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony młodszych jak i starszych - mówi marszałek Piotr Całbecki.


reklama

Źródło: Beata Krzemińska rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego

Koła Gospodyń Wiejskich:Ochotnicze Straże Pożarne:


Sołectwa:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej