Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Osiek

czwartek, 04 czerwca 2020 r., godz. 10:25  |  Wersja do druku

Przy drodze wojewódzkiej nr 560 relacji Brodnica – Rypin – Sierpc, w miejscowościach Osiek oraz Strzygi zamontowane zostały radarowe wyświetlacze prędkości. Na zakup urządzeń OSP Strzygi i Osiek pozyskały dofinansowanie w kwocie 27 000 zł, w ramach akcji prewencyjnej Pomoc To Moc. Zadanie zostało w 100 % sfinansowane ze środków PZU.Według statystyk niedostosowanie prędkości do warunków ruchu to w Polsce corocznie jedna z najczęstszych przyczyn wypadków. W celu powstrzymania kierowców przed przekraczaniem dozwolonej prędkości, stosuje się w Polsce wiele metod. Radarowe wyświetlacze prędkości są jednym z najrozsądniejszych wyborów ze względu na łatwość w montażu, niski koszt zakupu i utrzymania, a przede wszystkim aspekt psychologiczny wpływu na kierowców.

Na wspólny wniosek OSP Strzygi i OSP Osiek uzyskano dofinansowanie na zakup i montaż radarowych wyświetlaczy prędkości. Dofinansowanie w kwocie 27 000 zł, to wynik akcji prewencyjnej "Pomoc To Moc" ze środków PZU. Gmina Osiek położna jest przy ważnym w powiecie brodnickim, ale również województwie kujawsko-pomorskim szlaku komunikacyjnym, którego główną oś stanowi droga wojewódzka nr 560 relacji Brodnica – Rypin – Sierpc. O priorytetowej roli tej drogi w wojewódzkim układzie komunikacyjnym świadczy występujące na niej duże obciążenie ruchem pojazdów silnikowych.

Dofinansowanie ze środków PZU umożliwiło zakup i montaż 2 radarowych wyświetlaczy prędkości w miejscowości Osiek oraz Strzygi. Wbudowany w tablicę LED radar mikrofalowy dokonuje pomiaru prędkości jadących samochodów i w czytelny sposób wyświetla jej wartość. Urządzenie posiada regulowany próg prędkości – w ustawieniach domyślnych przekroczenie progu sygnalizowane jest pulsującym czerwonym napisem ZWOLNIJ, prędkość wyświetlana jest naprzemiennie ze znakiem B-33 informującym o dozwolonej prędkości. Kierowca jadący zgodnie z przepisami nagrodzony zostaje zielonym komunikatem DZIĘKUJĘ.

Takie działanie będzie miało bezpośredni wpływ na wzrost bezpieczeństwa oraz ochronę zdrowia i życia rodzin zamieszkujących gminę Osiek, a także przejeżdżających przez jej teren. Tego typu urządzenia coraz częściej są instalowane przy drogach w Polsce, a także w całej Europie, na których występuje duże obciążenie ruchem pojazdów silnikowych. Stosowane jako prewencyjne narzędzia do walki z przekraczaniem dozwolonej prędkości, stały się skuteczną alternatywą dla typowych fotoradarów. Ich edukacyjna, a nie represyjna funkcja sprawia, że urządzenia te są pozytywnie odbierane przez kierowców i zgodnie ze statystykami powodują "uspokojenie" ruchu o około 20 %.

Radarowe wyświetlacze prędkości w Osieku i Strzygach/fot. UG Osiek:
reklama

Źródło: UG Osiek

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej