Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica

wtorek, 02 czerwca 2020 r., godz. 10:02  |  Wersja do druku

Gmina Brodnica otrzymała dotację w ramach programu "Posiłek w szkole i w domu". To program, który zapewnia wsparcie finansowe na realizację zadania obejmującego doposażenie i poprawę standardu funkcjonujących stołówek lub doposażenie stołówek, które obecnie nie funkcjonują, tak aby mogły zostać uruchomione lub stworzenie nowych stołówek. Gmina otrzymała także wsparcie na na zakup książek do bibliotek szkolnych."Posiłek w szkole i w domu"

Kujawsko-pomorski kurator oświaty, działając na podstawie Porozumienia zawartego z wojewodą kujawsko-pomorskim, w sprawie powierzenia kujawsko-pomorskiemu kuratorowi oświaty zadań związanych z realizacją modułu 3 wieloletniego rządowego programu "Posiłek w szkole i w domu"przyznał dotację dla Gminy Brodnica w wysokości 50.000 zł, w tym dla Szkoły Podstawowej w Szabdzie 25.000 zł oraz dla Szkoły Podstawowej w Gortatowie z siedzibą w Szczuce 25.000 zł. Gmina w odniesieniu do każdej szkoły objętej wnioskiem zadeklarowała wkład własny w wysokości co najmniej 20% kwoty kosztów realizacji zadania. W ramach wsparcia planowane jest w obydwu szkołach dostosowanie pomieszczeń do potrzeb jadalni, co przyczyni się do podniesienia komfortu spożywania posiłków przez uczniów w szkołach.

Dodatkowe środki na zakup książek do bibliotek szkolnych

Gmina Brodnica otrzyma wsparcie finansowe w realizacji Priorytetu 3 "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa" w roku 2020 w wysokości 28.000 zł. Wójt Gminy Brodnica Adam Zalewski składając wniosek do wojewody zarezerwował wkład własny niezbędny do zakupu książek w wysokości 7.000 zł, co stanowi 20% wnioskowanej i przyznanej gminie kwoty. W ramach planowanych działań zostaną zakupione książki dla Szkół Podstawowych w: Szabdzie, w Gortatowie z siedzibą w Szczuce oraz w Gorczenicy, zorganizowane będą konkursy czytelnicze, recytatorskie, lekcje biblioteczne z wykorzystaniem nowego księgozbioru, różnorodne akcje dla uczniów, np. biblioteka w plecaku itp. Szkoła pozyska nowości wydawnicze, a uczniowie będą mogli rozwijać swoje zainteresowania. Doposażenie szkolnych bibliotek wzbogaci i uatrakcyjni księgozbiór szkolny, co niewątpliwie wpłynie na rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej na terenie gminy Brodnica.


reklama

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama