Policja w Brodnicy informuje

środa, 20 maja 2020 r., godz. 11:17  |  Wersja do druku

Do poważnie wyglądającej kolizji dwóch ciężarówek doszło w dniu 19 maja w miejscowości Wymokłe, na drodze krajowej nr 15. 58-letni sprawca zdarzenia drogowego ukarany został mandatem oraz punktami karnymi.

We wtorek, 19 maja około godz. 13:00 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch ciężarówek i zablokowanej drodze krajowej nr 15 w miejscowości Wymokłe. Policjanci ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce ustalili, że kierujący ciężarowym manem z naczepą, najechał na tył naczepy innego mana. Kierowcy byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń. Sprawca zdarzenia drogowego ukarany został mandatem oraz punktami karnymi.

Policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, przeprowadzili działania na terenie powiatu brodnickiego, mające na celu ujawnienie organizowania nielegalnych gier hazardowych. Wczoraj (19.05.) funkcjonariusze weszli do jednego z lokali znajdującego się na jednym z brodnickich osiedli. Tam funkcjonariusze zabezpieczyli trzy nielegalne maszyny. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej. Przestępstwo posiadania nielegalnych gier hazardowych zagrożone jest karą grzywny, pozbawienia wolności do lat 3 albo obu tym karom łącznie.

Brodniccy policjanci zatrzymali kolejnych dwóch sprawców kradzieży rozbójniczej, do której doszło w kwietniu br. na pracownikach restauracji.19-latek podzielił los swoich kolegów w ubiegłym tygodniu i trafił do aresztu na okres 3 miesięcy, ostatni z rozbójników 18-letni brodniczanin, zatrzymany został wczoraj (19.05.). Brodniccy policjanci wystąpili z wnioskiem o jego areszt.
Do zdarzenia doszło 24 kwietnia br. około godz. 19:00. Brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w Brodnicy przy ul. Żmijewskiej bije się grupa kilku mężczyzn. Dyżurny natychmiast wysłał tam patrol policjantów. Funkcjonariusze na miejscu zastali dwóch pracowników restauracji, którzy przywieźli pod wskazany adres zamówione kebaby. Jak się okazało na miejscu zamówienia na dostawców czekało pięciu mężczyzn, którzy zaatakowali ich, bijąc pięściami i obrzucając kamieniami ukradli zamówione jedzenie i jednemu z pokrzywdzonych pieniądze oraz koszulkę. Sprawcy uszkodzili również pojazd pokrzywdzonych. Mężczyźni zatrzymali jednego z napastników, czterech z nich uciekło w kierunku kompleksu leśnego. 41-latek miał 3 promile alkoholu w organizmie. Po kilkunastu minutach na miejsce zdarzenia przyjechał przewodnik z psem tropiącym, który w odległości około 5 km od miejsca zdarzenia, wytropił leżącego w trawie kolejnego rozbójnika. 26-latek również był pijany. Obaj trafili do policyjnego aresztu w Brodnicy. Po ustalonych rysopisach, policjanci ustalili, kim byli kolejni sprawcy. Następnego dnia (25.04.) losy zatrzymanych podzielił 35-latek. Zatrzymani zostali aresztowani przez brodnicki sąd na okres 3 miesięcy. 13 maja br. los swoich kolegów podzielił 19-latek, który również trafił do aresztu, a wczoraj brodniccy policjanci zatrzymali ostatniego ze sprawców kradzieży rozbójniczej, 18-letniego brodniczanina. Za kradzież rozbójniczą mieszkańcy Brodnicy odpowiedzą przed sądem. Za to przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: asp. szt. Agnieszka Łukaszewska oficer prasowy KPP Brodnica

Zderzenie dwóch ciężarówek na DK 15/fot. nadesłane :