Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Świedziebnia

wtorek, 28 kwietnia 2020 r., godz. 10:59  |  Wersja do druku

Od ponad miesiąca trwają prace przy przebudowie drogi powiatowej nr 1827C Gortatowo-Rokitnica. W wyniku inwestycji zostanie poszerzony i unowocześniony blisko 4-kilometrowy odcinek traktu. Zakończenie robót zaplanowano na wrzesień.Prace prowadzone są na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1835C na Dzierzno do miejscowości Rokitnica, liczącym 3 kilometry i 984 metrów. Zakres robót obejmuje poszerzenie jezdni z 5 do 6 m wraz z ułożeniem nowej nawierzchni na całej szerokości, budowę zatoki autobusowej oraz chodników z kostki betonowej, przebudowę zjazdów do działek usytuowanych wzdłuż drogi, przepustów pod zjazdami oraz poboczy o szerokości jednego metra na ulepszone kruszywem łamanym.

Odtworzone zostaną również rowy drogowe. Trakt uzyska oświetlenie w obrębie przejść dla pieszych. Będzie to sześć lamp hybrydowych z oprawami LED, zasilane panelami fotowoltaicznymi oraz turbinami wiatrowymi. Powstanie też wyspa dzieląca tor jazdy w celu uspokojenia ruchu na wjeździe do miejscowości Rokitnica. Droga zyska nowe oznakowanie pionowe i poziome. Umowa z wykonawcą, którym jest STRABAG Sp. z o.o została podpisana 18 marca br. Dwa dni później został przekazany plac budowy. Koszt robót budowlanych opiewa na kwotę 4 600 900,87 zł brutto.


reklama

Źródło: Starostwo Powiatowe w Brodnicy

Przebudowa drogi powiatowej Gortatowo-Rokitnica/fot. ZDP w Brodnicy:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama