Zaloguj się | Rejestracja

Komunikat starosty brodnickiego

piątek, 27 marca 2020 r., godz. 11:08  |  Wersja do druku

Przekazujemy treść komunikatu wydanego w dniu 27 marca 2020 roku przez starostę brodnickiego. Dotyczy on sytuacji epidemiologicznej w związku z potencjalnym wystąpieniem zagrożenia koronawirusem.KOMUNIKAT STAROSTY BRODNICKIEGO z dnia 27 marca 2020 roku, godz. 09:30 dotyczący sytuacji epidemiologicznej w związku z ogłoszeniem stanu epidemii

Od wydania poprzedniego komunikatu sytuacja epidemiologiczna na terenie powiatu brodnickiego nie uległa zasadniczej zmianie. Nie stwierdzono nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS CoV-2. Na chwilę obecną nie ma też osób hospitalizowanych w związku z podejrzeniem zakażenia. Jak już informowałem, jedna osoba w powiecie brodnickim jest zakażona, ale jej stan nie wymaga hospitalizacji. Przebywa pod kontrolą w izolacji domowej. Do 240 natomiast wzrosła liczba osób przebywających w kwarantannie, 23 z nich odbywa ją w ośrodku przeznaczonym do kwarantanny zbiorowej. Pozostają tam w warunkach izolacji od innych osób objętych tego typu kwarantanną. Nie zmieniła się liczba osób objętych nadzorem sanitarnym.

Ta forma kontroli zastosowana została w stosunku do12 osób. Przypominam jednocześnie o zmianie harmonogramu wydawania systematycznych komunikatów starosty brodnickiego, dotyczących aktualnej sytuacji epidemiologicznej w powiecie. Od dziś będą wydawane codziennie o godz. 9:30, za wyjątkiem niedzieli. Przypominam też o nowych zasadach bezpieczeństwa, w tym ograniczenie w przemieszczaniu się, które obowiązują w związku ze stanem epidemii. Do szczegółowych informacji na ten temat odsyłam na strony serwisu rządowego, Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy oraz Starostwa Powiatowego w Brodnicy.

Jednocześnie apeluję o bezwarunkowe stosowanie się do nowych zasad bezpieczeństwa oraz zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i innych służb. Apeluję też o zainteresowanie się osobami starszymi w swoim otoczeniu, w szczególności, czy są zaopatrzone w żywność, lekarstwa i niezbędne produkty higieniczne. O wszelkich niepokojących sygnałach w tym zakresie prosimy powiadamiać odpowiednie służby. O ewentualnej zmianie sytuacji epidemiologicznej oraz podejmowanych w związku z tym działaniach, będziemy powiadamiać na bieżąco.

Piotr Boiński Starosta Brodnickireklama

Źródło: Starostwo Powiatowe w Brodnicy

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama