Zaloguj się | Rejestracja

Komunikat starosty brodnickiego

czwartek, 26 marca 2020 r., godz. 13:25  |  Wersja do druku

Przekazujemy treść komunikatu wydanego w dniu 26 marca 2020 roku przez starostę brodnickiego. Dotyczy on sytuacji epidemiologicznej w związku z potencjalnym wystąpieniem zagrożenia koronawirusem.KOMUNIKAT STAROSTY BRODNICKIEGO z dnia 26 marca 2020 roku, godz. 14:00 dotyczący sytuacji epidemiologicznej w związku z ogłoszeniem stanu epidemii

Na chwilę obecną w powiecie brodnickim nie manowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS CoV-2. Jedyny zakażony mężczyzna jest w stanie niewymagającym hospitalizacji i przebywa pod kontrolą w izolacji domowej. Badania trzech osób z powiatu brodnickiego hospitalizowanych w związku z podejrzeniem koronawirusa, pokazały wynik ujemny, czyli brak zakażenia. Jednocześnie, w związku z zaleceniami wojewody kujawsko-pomorskiego oraz koniecznością weryfikacji i koordynacji przepływu coraz większej ilości danych, informuję o zmianie harmonogramu wydawania systematycznych komunikatów starosty brodnickiego, dotyczących aktualnej sytuacji epidemiologicznej w powiecie. Będą one wydawane codziennie o godz. 9:30 za dzień poprzedni.

Przypominam też, że od wczoraj obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenie w przemieszczaniu się. Obowiązek pozostania w domu nie dotyczy jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb, takich jak zakup jedzenia, lekarstw lub opieki nad bliskimi. Do szczegółowych informacji na ten temat odsyłam na strony serwisu rządowego, Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy oraz Starostwa Powiatowego w Brodnicy. Apeluję o bezwarunkowe stosowanie się do nowych zasad bezpieczeństwa oraz zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i innych służb.

Ze względu na wyjątkowe okoliczności zaistniałe w związku z ogłoszeniem stanu epidemii, w szczególności z uwagi na troskę o nastroje społeczne, jeszcze raz apeluję gorąco do mieszkańców i gości powiatu brodnickiego o korzystanie z rzetelnych i wiarygodnych źródeł informacji, o weryfikowanie pojawiających się w mediach społecznościowych informacji, a także o zachowanie rozsądku i nieuleganie panice. O ewentualnej zmianie sytuacji epidemiologicznej oraz podejmowanych w związku z tym działaniach będziemy powiadamiać na bieżąco.

Piotr Boiński Starosta Brodnickireklama

Źródło: Starostwo Powiatowe w Brodnicy

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama