Kampania "Nie pozwolę ci się zamknąć"

środa, 25 marca 2020 r., godz. 14:26  |  Wersja do druku

Akcja Krajowej Izby Gospodarczej opiera się na systemie zaliczek na poczet usług i produktów zakupionych w przyszłości. Wychodzi naprzeciw najbardziej narażonej grupie – mikroprzedsiębiorców. Chcesz pomóc sklepom, warsztatom, zakładom, pracowniom w twojej okolicy? Martwisz się, że nie będą w stanie przetrwać kwarantanny? Dołącz do kampanii "Nie pozwolę ci się zamknąć".

Obecny kryzys wywołany przez koronawirusa uderzy w pierwszej kolejności w najmniejszych przedsiębiorców. Grozi im zamknięcie zakładów i redukcja etatów. Właśnie teraz kluczowe jest solidarnościowe działanie. Możesz dołączyć do akcji przekazując wybranym przez siebie zakładom zaliczkę na poczet przyszłej usługi oraz zachęcając do udziału w akcji w mediach społecznościowych.

"Nie pozwolę ci się zamknąć" to ogólnopolska kampania Krajowej Izby Gospodarczej realizowana w ramach projektu KIG #SolidarnizBinzesem. Jej celem jest popularyzacja idei finansowego wsparcia mikro- i małych przedsiębiorstw, którym grozi upadłość.

W ramach akcji "Nie pozwolę ci się zamknąć" wystarczy przekazać właścicielowi swojego ulubionego salonu fryzjerskiego, kawiarni czy pizzerii itp. wsparcie finansowe w postaci zaliczki. Wpłacona dziś kwota pomoże mu pokryć bieżące koszty działalności, natomiast realizacja usługi nastąpi, gdy stan epidemii zostanie oficjalnie zniesiony i przywrócone zostanie pełne funkcjonowanie punktów usługowo-handlowych.

Jak wziąć udział

Udział w akcji jest bardzo prosty. Poniżej znajdziesz instrukcje, co trzeba zrobić:

Jesteś klientem?

1. Zgłoś się do lokalnego przedsiębiorcy, z usług którego korzystasz.
To może być Twoja ulubiona restauracja, cukiernia, fryzjer, kosmetyczka, siłownia, skład budowlany w Twoim mieście.

2. Zaproponuj zaliczkę na rzecz usług/towarów, które chcesz zakupić w przyszłości.
Twoje wsparcie pozwoli małym przedsiębiorcom na przetrwanie kryzysu – zapłacenie czynszu, zapłacenie ZUS, zapłacenie części pensji pracownika.

3. Pobierz paragon lub fakturę zaliczkową. W przyszłości będzie to podstawa do odebrania usługi lub produktu!

Jesteś przedsiębiorcą?

1. Zachęcaj stałych klientów do udziału w akcji.

2. Pobierz plakat i powieś go w swojej firmie w widocznym miejscu.

3. Wydaj paragon lub fakturę zaliczkową. W przyszłości będzie to podstawa do odebrania przez Klienta usługi lub produktu!
Poniżej znajduje się regulamin wraz z instrukcją, jak wprowadzić zaliczkę na kasę fiskalną lub wystawić fakturę zaliczkową.

Szczegóły akcji na stronie https://kig.pl/nie-pozwole-ci-sie-zamknac/