Zaloguj się | Rejestracja

Policja w Brodnicy informuje

poniedziałek, 23 marca 2020 r., godz. 11:06  |  Wersja do druku

W piątek, 20 marca podczas kontroli kwarantanny funkcjonariusze ujawnili, że jeden z mieszkańców gminy Świedziebnia objęty kwarantanną, nie przebywa w miejscu zamieszkania. Mężczyzna po powrocie do domu groźbą wywierał wpływ na czynności policjanta.W miniony piątek, 20 marca dzielnicowy z Górzna wykonując swoje zadania związane ze sprawdzeniami miejsc przebywania osób objętych kwarantanną domową, pojechał sprawdzić obecność w miejscu kwarantanny jednego z mieszkańców gminy Świedziebnia. Mężczyzna po odebraniu telefonu od dzielnicowego oznajmił, że nie podejdzie do okna, gdyż właśnie się kąpie. Po kilkukrotnym wydaniu polecenia podejścia do okna, mężczyzna przyznał, że nie ma go w miejscu zamieszkania.

Dzielnicowy czekał pod domem mężczyzny i po około 20 minutach nieodpowiedzialny 42-latek powrócił w miejsce kwarantanny. Zanim jednak dotarł do mieszkania, groził napotkanemu policjantowi oraz groźbą wywierał wpływ na czynności funkcjonariusza. Takie zachowanie ma znamiona przestępstwa, które zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie również za nieprzestrzeganie zarządzeń leczniczych przy chorobach zakaźnych, za co grozi mu grzywna. O fakcie zostanie również powiadomiony Powiatowy Inspektor Sanitarny.

Policjanci zwracają się do mieszkańców naszego regionu o zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach z innymi osobami oraz o respektowanie zaleceń służb sanitarnych i innych służb.


reklama

Źródło: asp.szt. Agnieszka Łukaszewska oficer prasowy

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama