Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brzozie

środa, 18 marca 2020 r., godz. 14:25  |  Wersja do druku

Gmina Brzozie dysponuje miejscem, które jest w pełni wyposażone na odbycie 14 dniowej kwarantanny. Są łóżka, węzeł sanitarny i kuchnia, a wszystko to znajduje się w budynku po byłym gimnazjum w Brzoziu.Wracasz z zagranicy? Jesteś poddany obowiązkowej, 14 dniowej kwarantannie? Chcesz chronić swoich bliskich? Poinformuj służby sanitarne, że chcesz odbyć kwarantannę w miejscu przygotowanym przez gminę.
Dysponujemy w pełni wyposażonym miejscem z łóżkami, węzłem sanitarnym i kuchnią w budynku po dawnym gimnazjum w Brzoziu.

Taka informacja ukazała się na profilu Facebooka Urzędu Gminy Brzozie. Do tego mamy zdjęcia pomieszczeń oddanych do dyspozycji osób, które będą wymagały kwarantanny i będą chciały odbyć ją w Brzoziu. Informujemy również, że każda osoba przebywająca na kwarantannie dostanie osobną salę, oczywiście do wyczerpania ich ilości.

O szczegóły zapytaliśmy zastępcę wójta gminy Brzozie Tomasza Mażutisa, który napisał nam:

- Miejsce do kwarantanny zostało utworzone ze względu na troskę władz gminy o mieszkańców oraz powagę sytuacji związanej z zagrożeniem epidemiologicznym. Zespół Zarządzania Kryzysowego, na którego czele stoi wójt gminy Brzozie, na wypadek tego typu sytuacji ma szereg rozwiązań, zmierzających do poprawy bezpieczeństwa. Na podstawie art. 11 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, wojewoda kujawsko-pomorski zlecił samorządom przygotowanie odpowiednich miejsc, celem ochrony ludności.

Na chwile obecną jesteśmy gotowi na przyjęcie na kwarantannę 20 osób. W punkcie dostępne są węzły sanitarne, sale oraz w pełni wyposażona kuchnia. Czekamy na informacje służby sanitarno-epidemiologicznej ile osób w najbliższym czasie będzie skierowanych na kwarantannę do miejsca przygotowanego przez gminę. Zespół Zarządzania Kryzysowego cały czas współpracuje ze służbami, wójt Danuta Kędziorska-Cieszyńska na bieżąco uczestniczy w wideokonferencjach z wojewodą kujawsko-pomorskim.


Jak widzimy na zdjęciach, sale czekają. Czy są jacyś chętni?

Jednocześnie Gmina informuje o całodobowej infolinii alarmowej dla mieszkańców gminy Brzozie objętych kwarantanną. Brawo Gmina Brzozie!!!

Infolinia alarmowa:
reklama

Źródło: Tomasz Mażutis zastępca wójta gminy Brzozie

Na kwarantannę do gminy Brzozie/fot. UG w Brzoziu :
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama