Zaloguj się | Rejestracja

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca

wtorek, 10 marca 2020 r., godz. 11:43  |  Wersja do druku

Nadchodzi wiosna. Wobec powyższego najwyższy czas wziąć się za pracę w przydomowych ogródkach. Porządki, przycinanie krzewów, nawożenie - wszystkie te prace w tym roku możemy rozpocząć o właściwej porze. Warto też zakupić bratki, które pięknie przed świętami ozdobią ogrody i balkony.Wiosna to najpiękniejsza, ale zarazem najbardziej pracowita pora roku. Zgrabienie resztek liści po zimie z trawnika, przekopanie grządek, wysiew kwiatów, przycinanie drzew i krzewów, tępienie chwastów, zanim zaczną kwitnąć - pracy jest mnóstwo, a nie zawsze pogoda sprzyja. W tym roku jednak warunki pogodowe zachęcają do wykonywania niezbędnych prac już od początku marca. A w marcu rozpoczyna się nowy sezon. To dobra pora na sadzenie krzewów ozdobnych i krzewów owocowych. Można sadzić morele i brzoskwinie, warto wysadzić lilie, można również zacząć sadzić byliny.

Konieczne są też zabiegi pielęgnacyjne - przycinanie krzewów ozdobnych i owocowych, prześwietlanie drzew pestkowych. Pod drzewami, krzewami i na grządkach warto rozłożyć kompost, przeprowadzić nawożenie trawnika. Pod koniec miesiąca można już sadzić byliny odporne na chłody. Jeżeli pogoda dopisze, pod koniec marca można sadzić też krzewy róż. Warto usunąć z drzew gałęzie stare, uschnięte i chore. Wycinamy także te, które się krzyżują i rosną zbyt szybko. W ten sposób pobudzamy drzewa do wytwarzania młodych i zdrowych pędów, a także poprawiamy kształt ich korony. Krzewy także wymagają prześwietlenia. Dzięki temu do środka rośliny dotrze więcej światła i rośliny się zagęszczą. Należy skrócić o 3/4 wszystkie pędy krzewów, które kwitną na pędach jednorocznych. Wtedy wypuszczą one dużo młodych pędów, na których pojawią się kwiaty.

Można już odsłonić osłonięte rośliny i dokładnie wygrabić trawnik z ze śmieci, zeszłorocznych liści i suchej trawy. Takie wyczesanie pobudzi źdźbła trawy do wzrostu i napowietrza darń. Należy to jednak robić ostrożnie. Jeżeli nie zrobiliśmy tego jesienią, teraz należy przygotować narzędzia ogrodnicze do nowego sezonu. Powierzchnie ich powinny być oczyszczone i zabezpieczone przed korozją. Należy też dobrze je naostrzyć. Kosiarki i podkaszarki wymagają ostrzenia lub naprawy, korpusy powinny być oczyszczone z trawy i zaschniętej ziemi.

Jeżeli sprzęt jest wysłużony, dobrze jest pomyśleć o nowym zakupie.

W Centrum Ogrodniczym DZIAŁKOWICZ zrobiło się kolorowo i wiosennie. A to za sprawą bratków, które pojawiły się już w sprzedaży. Te pierwsze wiosenne kwiaty mogą pięknie przyozdobić nasze balkony, ogródki i tarasy. Dzięki bratkom nasze balkony wyglądają wesoło i kolorowo już od pierwszych dni wiosny. Wiosną następuje prawdziwy wysyp bratków wszystkich odmian dostępnych na rynku. Warto je kupić jak najwcześniej i od razu posadzić. Jak długo będą kwitły? Tu ujawniają się różnice między poszczególnymi odmianami. Stare z nadejściem upałów tracą urodę, trzeba je więc wyrzucić. Najnowsze serie, jak drobne Endurio i Friolina, czy duże, jak Delta, kwitną aż do lipca.

Można już sadzić byliny odporne na chłody, które pojawiły się w Centrum Ogrodniczym DZIAŁKOWICZ. W sprzedaży jest także chrzan, czosnek, szalotki i rabarbar - do tej pory trudno dostępne,

W sklepie pojawiły się specjalistyczne narzędzia ogrodnicze firmy WOLF-Garten. Od początku swojej działalności WOLF-Garten charakteryzuje się innowacyjnymi rozwiązaniami produktowymi. Grabie i motyki znacznie ułatwiają drobne prace ogrodnicze takie jak na przykład sianie, mieszanie gleby z nawozami czy pozbywanie się zanieczyszczeń z ziemi. Ich zaletą jest niewielki rozmiar, dzięki czemu grabie i motyki można przechowywać nawet w niewielkim składziku. Każde narzędzie można łączyć ze wszystkimi dostępnymi trzonkami. Klik! i gotowe.

W sprzedaży są też odżywki i nawozy, a także różne rodzaje traw i pierwsze drzewka owocowe. Są też rododendrony, migdałki i piękne okazy wierzby.

W Centrum Ogrodniczym DZIAŁKOWICZ w Brodnicy otrzymamy fachową pomoc i zakupimy wszystko, co niezbędne jest nam w ogrodzie. Warto więc wybrać się na wiosenne zakupy.

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ w Brodnicy zaprasza na ulicę Sikorskiego 8, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00, w sobotę od 8:00-16:00.


reklama

Źródło: Artykuł promocyjny

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama