Zaloguj się | Rejestracja

Otwarcie żłobka w Brzoziu i Jajkowie

wtorek, 03 marca 2020 r., godz. 13:48  |  Wersja do druku

W poniedziałek, 2 marca w Brzoziu odbyło się uroczyste otwarcie pierwszego w powiecie brodnickim samorządowego żłobka "Brzozowy Gaik". Przybyli goście mogli zwiedzić cały obiekt i podziwiać jego wyposażenie. Dwie godziny później otwarto również filię żłobka w Jajkowie.- Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba – słowami angielskiego poety i powieściopisarza Algernona Charlesa Swinburne rozpoczęła swoje wystąpienie dyrektor żłobka "Brzozowy Gaik" Ewa Jabłońska. Zapewniła w nim przybyłych, że wraz z personelem będzie robiła wszystko, żeby stworzyć dzieciom, które będą przebywały w żłobku, najlepsze warunki rozwoju emocjonalnego i społecznego, a także zapewnić im bezpieczeństwo.

Witając przybyłych wójt gminy Brzozie Danuta Kędziorska-Cieszyńska powiedziała: - Kiedy półtora roku temu zapowiadałam, że w gminie Brzozie będa żłobki, wielu patrzyło na mnie z niedowierzaniem. Ale się udało i jesteśmy pierwszą gminą w powiecie brodnickim, która ma samorządowy żłobek i to z filią w Jajkowie. Rodzice mogą teraz oddać swoje dzieci pod specjalistyczną i wykwalifikowaną opiekę w dwóch miejscowościach. Sami państwo zobaczycie, jak te żłobki są wyposażone. Chciałabym serdecznie podziękować pani przewodniczącej rady i całej Radzie Gminy Brzozie za zielone światło i za to, że państwo podjęliście taką decyzję i możemy się tu dzisiaj spotkać na otwarciu. Ja często powtarzam, że gmina Brzozie wyróżnia się na terenie powiatu brodnickiego, bo oprócz tego, że jesteśmy najpiękniejszą gminą w Polsce, to jesteśmy gminą przyjazną rodzinie. Myślę, że te działania prorodzinne są bardzo ważne, bo dzietność w Polsce jest coraz mniejsza, a w naszej gminie utrzymuje się na dobrym poziomie i myślę, że będzie jeszcze lepiej. I ta inwestycja jest takim pierwszym krokiem ku przyszłości, ale będziemy mieć jeszcze inne inwestycje związane z polityką prorodzinną, żeby nasza gmina wyróżniała się nie tylko w powiecie brodnickim, ale i w województwie, a nawet w całej Polsce. Nie udałoby się to, gdybyśmy nie pozyskali na to środków. Pozyskaliśmy prawie pół miliona złotych z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Cała inwestycja kosztowała przeszło 1 mln 200 tys złotych plus pozyskaliśmy jeszcze pół miliona złotych na utrzymanie żłobka z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Wójt Danuta Kędziorska-Cieszyńska podziękowała także wszystkim osobom zaangażowanym w powstanie żłobków na terenie gminy Brzozie, w tym szczególnie pracownikom urzędu. - Mieliśmy bardzo mało czasu, ale się udało. Ciężką pracą, przygotowaniem merytorycznym, daliśmy wspólnie radę. Bardzo wam za to dziękuję.

Po przemówieniach gości i wręczeniu podarunków dla dzieci, wójt wspólnie z przewodniczącą Rady Gminy Brzozie, przybyłymi gośćmi oraz dyrektor placówki Ewą Jabłońską dokonała uroczystego przecięcia wstęgi i oficjalnego otwarcia żłobka "Brzozowy Gaik". Proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych, ks. kanonik Wiesław Wyszkowski uroczyście poświęcił nowo otwarte sale, po czym wszyscy goście mogli zwiedzić pomieszczenia żłobka. Zaprezentowano gościom wyposażenie sal zabaw oraz zaplecza. Po krótkim poczęstunku, udano się do filii żłobka w Jajkowie, gdzie również przecięto wstęgę przy sali zabaw. Filia powstała w części nowo wykończonego budynku, za Szkołą Podstawową w Jajkowie i podobnie jak placówka w Brzoziu, została zaopatrzona w bliźniaczy zestaw zabawek i wyposażenia. Obie placówki przyjęły łącznie 16 dzieci, jednakże są znakomicie przystosowane lokalowo do możliwości poszerzenia tej bazy w przyszłości.

Nowo otwarte placówki są spełnieniem obietnic pani wójt, złożonych mieszkańcom w trakcie kampanii wyborczej. Dzięki dofinansowaniu, łączny miesięczny koszt pobytu dziecka w żłobku wraz z wyżywieniem udało się ograniczyć do około 300 zł, co jest jedną z najbardziej korzystnych ofert na rynku w najbliższej okolicy. Żłobki są znakomicie wyposażone, a dzieci będą z pewnością zadowolone z ilości zabawek, które pozwolą im wesoło spędzić czas rozłąki.

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili: w imieniu wiceminister Iwony Michałek - dyrektor biura poselskiego Angelika Janowska i asystent Dobromir Szymański, wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Zbigniew Sosnowski, w imieniu wojewody Mikołaja Bogdanowicza - dyrektor Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Toruniu Dariusz Zagrabski, wicestarosta brodnicki Stanisław Kossakowski, przewodnicząca Rady Gminy Brzozie Maria Florkiewicz, radni gminni, sołtysi, pracownicy Urzędu Gminy w Brzoziu oraz rodzice dzieci przyjętych do żłobka.


reklama

Otwarcie żłobków:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama