Zaloguj się | Rejestracja

PSP w Brodnicy informuje

wtorek, 11 lutego 2020 r., godz. 10:46  |  Wersja do druku

Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego dawcy szpiku kostnego dla pacjenta jest bardzo niskie. Im więcej potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie dla chorych na nowotwory krwi. Jako dawca komórek macierzystych dajesz choremu najcenniejszy dar - szansę by żyć.Starszy ogniomistrz Jacek Zdunowski, funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy został dawcą szpiku kostnego. Rejestracji w fundacji DKMS dokonał kilka lat temu, podczas zainicjowanej przez jednego z brodnickich strażaków, akcji informacyjnej. W grudniu 2019 roku otrzymał informację, że jest "bliźniakiem genetycznym"chorej na białaczkę dziewczynki. Bez namysłu zgodził się na przekazanie jej swoich komórek macierzystych.

Po szeregu szczegółowych badań stawił się w szpitalu, aby podarować drugiej osobie szpik kostny. Na co dzień ratuje życie ludzkie w służbie, udowodnił, że nieść pomoc można w każdej chwili. Jacek jest bardzo szczęśliwy, że mógł w ten sposób pomóc drugiemu człowiekowi, który otrzyma szansę na powrót do zdrowia. Podkreśla, że na białaczkę może zachorować każdy z nas, bez względu na wiek i płeć. Zachęca do oddawania szpiku - to nie boli. Każdy może pomóc i uratować życie drugiej osoby.


reklama

Źródło: PSP w Brodnicy

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama