Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Bobrowo

poniedziałek, 10 lutego 2020 r., godz. 10:03  |  Wersja do druku

W czasie wieloletniej działalności, Stowarzyszenie "Aktywna Gmina" dużo czasu poświęciło osobom które były znane w gminie, a które już odeszły. Na wieczornicach, w uroczystej oprawie wspominano: przewodniczące kół gospodyń wiejskich, nauczycieli, księży, sołtysów, strażaków z gminy Bobrowo. Efektem tych działań było wydanie książki "O tych którzy już odeszli".Z uwagi na wyczerpanie nakładu tego wydawnictwa, przedstawiciele zarządu stowarzyszenia prowadzili rozmowy z wójtem i kierownikiem GBP, w sprawie wznowienia nakładu z dodaniem osób, które z różnych względów pominięto, lub które w ostatnim czasie odeszły. Stowarzyszenie zadeklarowało zebrać informacje, życiorysy i zdjęcia od rodzin, zorganizowanie wieczornicy i opracowanie materiału do wydruku. W grudniu 2019 roku odbyła się wieczornica, na którą zaproszono członków rodzin i gości.

Pojawiły się nowe nazwiska, nowe osoby, które stowarzyszenie chce utrwalić i ocalić od zapomnienia. Podczas wieczornicy szukano odpowiedzi na pytanie o sens ludzkiej egzystencji, sens trwania i cierpienia, sens samotności i pracy dla drugiego człowieka. Wspomniano te osoby, które zaznaczyły swój trwały ślad w gminie. Nie wystarczyło czasu na prezentację pełnych życiorysów, osiągnięć ich pracy. Pełne życiorysy tych, których wspominano, zaprezentowano na zawieszkach. Prawdopodobne wznowienie II nakładu poszerzonego książki "O Tych, którzy już odeszli" nastąpi w 2021 roku.


reklama

Źródło: UG Bobrowo

"O Tych, którzy już odeszli"/fot. UG Bobrowo:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama