Zaloguj się | Rejestracja

Bezpłatne kursy językowe

piątek, 07 lutego 2020 r., godz. 09:03  |  Wersja do druku

Cztery tysiące mieszkańców Kujaw i Pomorza skorzystało z marszałkowskich szkoleń językowych. Pierwsi uczestnicy już zakończyli kursy, w lutym certyfikaty odbiorą następne osoby. Do udziału w bezpłatnych kursach z języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego mogą zgłaszać się kolejni chętni.- Zdobywanie nowych umiejętności to inwestycja we własną przyszłość. Samorząd województwa przykłada dużą wagę do jakości kształcenia i czyni wiele, by umożliwić mieszkańcom naszego regionu, chcącym podnosić kluczowe kompetencje, odpowiednie warunki do wykorzystania ich potencjału – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Pierwsze kursy języka angielskiego, francuskiego i niemieckiego rozpoczęły się na początku ubiegłego roku. Od tego czasu z bezpłatnych szkoleń skorzystało około 4 tysiące osób. Obecnie szkolenia prowadzone są w 240 grupach, trwają zapisy do kolejnych 40. Największym zainteresowaniem cieszą się nauka języka angielskiego.

Obecnie kursy językowe odbywają się w:
 • Brodnicy (Szkoła Językowa Speakland, ul. Mostowa 14)
 • Bydgoszczy (Wyższa Szkoła Bankowa, ul. Fordońska 74, Wyższa Szkoła Gospodarki, ul. Garbary 2, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Stary Rynek 22-24,Training House przy ul. Fordnońskiej 40 i Bydgoskich Przemysłowców 6 oraz Siedzibie Firmy PESA, ul. Zygmunta augusta 11)
 • Grudziądzu (budynek Marina Grudziądz, ul. Portowa
 • Inowrocławiu(Wydział Zarządzania i Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Gospodarczej, ul. Poznańska 43-45 oraz Fundacja Ekspert-Kujawy, ul. Dworcowa 65)
 • Kowalu (Środowiskowy Dom Samopomocy, ul. Kopernika 19)
 • Lipnie (sala Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Bulwarna 1)
 • Nakle nad Notecią(siedziba Training House, ul. Gimnazjalna 4)
 • Sępólnie Krajeńskim (Biblioteka Publiczna, ul. Wojska Polskiego 22)
 • Skępem (Ochotnicza Straż Pożarna, ul. Dobrzyńska 1)
 • Szubinie (Szkoła Podstawowa nr 1, ul. gen. Grudzielskiego 21)
 • Świeciu (Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Sienkiewicza 4)
 • Toruniu(Akademia Nauki, ul. Św. Katarzyny 4; Wyższa Szkoła Bankowa, ul. Młodzieżowa 31a, Kuratorium Oświaty, ul. Moniuszki 15/21)
 • Włocławku(Szkoła Językowa Greenwich ul. Reja 4 oraz Imperium Wiedzy, ul. Warszawska 17)

Zapisy na zajęcia za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej www.projektmowiszmasz.pl.

W najbliższym czasie planowane jest uruchomienie kolejnych grup zajęciowych w Nakle nad Notecią i w powiecie chełmińskim. Zajęcia mogą odbywać się w każdym z miast powiatowych, jeśli zbierze się minimalna liczba chętnych, czyli 9 osób. Z marszałkowskich kursów językowych skorzysta aż 10 tysięcy osób. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Jedyny koszt, jaki ponoszą uczestnicy, to koszt zakupu podręczników. W czasie 180-godzinnych szkoleń (po 4 godziny lekcyjne tygodniowo) uczestnicy przygotują się do egzaminu, po którym otrzymają certyfikat potwierdzający zdobycie określonego poziomu biegłości językowej (zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego), np. TOEIC, WiDaF, TFI.

Szkolenia w ramach projektu przeznaczone są dla osób powyżej 18 roku życia, które należą do jednej z trzech grup:
 • osób z wykształceniem maksymalnie średnim
 • osób z niepełnosprawnością (bez względu na poziom wykształcenia)
 • osób powyżej 50 roku życia (bez względu na poziom wykształcenia)

Z udziału w projektach wyłączone są osoby, które prowadzą działalność gospodarczą.

Szkolenia finansowane są ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego i budżetu województwa. Projekt Urzędu Marszałkowskiego realizuje Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Przysieku i firmą Training House. Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 29,2 miliony złotych, a dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 to 26,3 miliony złotych.


reklama

Źródło: Beata Krzemińska rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama