Zaloguj się | Rejestracja

Miasto i Gmina Górzno

piątek, 31 stycznia 2020 r., godz. 14:12  |  Wersja do druku

W dniach 10-24 stycznia 2020 roku odbywały się zbiórki pieniędzy na leczenie uczennicy szóstej klasy Zespołu Szkół w Górznie. Akcja charytatywna została wcześniej zaplanowana i przygotowana we współpracy z dyrekcją szkoły i nauczycielami i miała charakter zbiórki publicznej. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas podjęli działania pod patronatem Caritas Diecezji Toruńskiej.W celu pozyskania środków, wolontariusze przeprowadzili zbiórkę pieniędzy przed kościołem parafialnym, we współpracy z wolontariuszami Samorządu Uczniowskiego zorganizowali kiermasze (materiały były wkładem własnym nauczycieli, którzy włączyli się w przygotowanie Elfów i maskotek na kiermasz), kwestowali także podczas koncertu Chóru Canto Grazioso w Brodnicy i koncertu urodzinowego w szkole.

W czwartkowy wieczór, 23 stycznia odbył się koncert charytatywny "Gramy i śpiewamy dla Paulinki". W ramach koncertu wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przeprowadzili zbiórkę publiczną na leczenie uczennicy klasy 6a Pauliny, która w listopadzie zeszłego roku ciężko zachorowała. Ofiarowane pieniądze zostały przekazane na indywidualne konto Pauliny.

Podczas koncertu można było zobaczyć Jasełka, wysłuchać kolęd i pastorałek w wersji wokalnej i instrumentalnej w wykonaniu uczniów i absolwentów szkoły. Wyjątkowym momentem koncertu były życzenia urodzinowe dla Paulinki z okazji 12. urodzin i wspólne odśpiewanie 100 lat.

Część artystyczną i wystrój hali przygotowali nauczyciele, uczniowie i absolwenci szkoły. Ciasta, przekąski i napoje przygotowali rodzice uczniów klasy 6a, KGW Gminy Górzno, KGW Górzno Wybudowanie i KGW Zaborowo, OEE Wilga. Całkowity dochód ze sprzedaży zasilił konto Pauliny. Udało się zebrać łączną sumę 11 531,49 zł na potrzeby związane z leczeniem i rehabilitacją Pauliny.


reklama

Źródło: Zespół Szkół w Górznie

Akcja charytatywna w Górznie/fot. Zespół Szkół w Górznie:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama