Zaloguj się | Rejestracja

O znakach na Drwęcy

piątek, 17 stycznia 2020 r., godz. 11:25  |  Wersja do druku

Przedstawiciele Stowarzyszenia Miast, Gmin i Powiatów Dorzecza Drwęcy spotkali się w Toruniu z dyrektorem Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w sprawie oznakowania szlaku kajakowego na Drwęcy. To kolejny krok zarządu stowarzyszenia na drodze do doprowadzenia do realizacji podjętych wcześniej zamierzeń.Z Władysławem Kołybskim, dyrektorem Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Toruniu, w czwartek, 9 stycznia br. w Toruniu spotkali się: prezes SMGiPDD Stanisław Kosakowski (wicestarosta brodnicki), Radosław Koj - skarbnik stowarzyszenia oraz Krzysztof Puwalski, reprezentujący w zarządzie powiat nowomiejski. Przedmiotem rozmów było znakowanie szlaku kajakowego Drwęcy. Na spotkaniu ustalono dalszy tryb postępowania, zgodnie z którym m.in. powinna zostać zawarta umowa dzierżawy gruntu pod znakami z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Należy też określić dokładne współrzędne GPS umiejscowienia znaków, miejsc biwakowych, postoju i wodowania. Na spotkaniu uzgodniono, że znakowanie będzie wykonane według systemu zgodnego z instrukcją PTTK.

Dyrektor zadeklarował swoje zainteresowanie oraz pomoc techniczną w okresie letnich przeglądów rzeki. Dysponując sprzętem pływającym, PGW Wody Polskie może pomóc przy wyznaczaniu miejsc posadowienia znaków. Przypomnijmy, Drwęca na całej swej długości, 231 km od źródeł do ujścia wraz ze zlewnią leży w granicach Zarządu Zlewni w Toruniu PGW Wody Polskie. Na całej długości jest też rezerwatem, najdłuższym w kraju. Kilka lat temu wyznaczono na rzece szlak kajakowy, który obecnie wymaga oznakowania.


reklama

Źródło: Starostwo Powiatowe w Brodnicy

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama