Zaloguj się | Rejestracja

Policja w Brodnicy informuje

wtorek, 14 stycznia 2020 r., godz. 09:10  |  Wersja do druku

Od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności grozi kierowcy passata, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna był pijany, miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Swoją jazdę zakończył na drzewie nie ponosząc żadnych obrażeń.Brodniccy policjanci dokonując pomiaru prędkości przemieszczających się pojazdów przy ul. Lidzbarskiej w Brodnicy, zauważyli passata, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 14 km/h. Funkcjonariusze dali kierowcy sygnały do zatrzymania pojazdu. Mężczyzna ich zbagatelizował i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli w pościg za kierowcą. 29-latek w trakcie ucieczki popełniał szereg wykroczeń, m.in. zmuszał innych kierowców do zjeżdżania na pobocze oraz gwałtownego hamowania. W miejscowości Cielęta jego auto zatrzymało się na drzewie, na szczęście mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń. Miał prawie 1,2 promila alkoholu w organizmie i został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za kierowani pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej, mieszkaniec powiatu brodnickiego odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 19-latkowi, przy którym brodniccy policjanci znaleźli narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 70 g marihuany i prawie 10g amfetaminy. Do zatrzymania doszło 13 stycznia, kilka minut przed godz. 9:00 w Brodnicy przy ul. Olsztyńskiej. Brodniccy kryminalni zauważyli młodego mężczyznę jadącego rowerem, którego podejrzewali o posiadanie środków odurzających. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. W trakcie legitymowania, policjanci polecili nastolatkowi wydać wszystkie przedmioty, których posiadanie jest zabronione. Mieszkaniec powiatu brodnickiego wyjął susz roślinny oraz biały proszek zawinięty w folię śniadaniową. Okazało się, że jest to marihuana o wadze prawie 70 g oraz amfetamina o wadze prawie 10g. 19-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Brodniccy policjanci po raz kolejny sprawdzali okolice miejscowości Grążawy, miejsca gdzie ostatni raz widziany był zaginiony Bernard Wudziński. Do poszukiwań w minionym tygodniu dołączył pies tropiący ludzkie zwłoki.
Przypomnijmy!
Brodniccy policjanci prowadzą poszukiwania za osobą zaginioną - Bernardem Wudzińskim zamieszkałym w Brodnicy, przy ul. K.Wielkiego 2/8, który 6 listopada 2019 roku, około godz. 17:00 wyszedł z przychodni Novamed przy ul. Wyspiańskiego i na tej samej ulicy, wraz z członkiem rodziny, udał się do pobliskiej apteki. Kiedy krewny robił zakupy w aptece, Bernard Wudziński czekał na zewnątrz budynku, po chwili oddalił się w nieznanym kierunku. Mężczyzna nie powrócił do miejsca zamieszkania oraz nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Rysopis:
wzrost ok 170 cm, wygląd około 80 lat, krótkie, ciemne, oczy piwne, uszy normalne, nos prosty.

Mężczyzna ubrany był:
Kurtka typu "skajka" koloru ciemnobrązowego, ciemna czapka z daszkiem, szalik w kratkę, spodnie ciemne, półbuty czarne.

77-letni mężczyzna posiadał przy sobie dowód osobisty, dokumentację medyczną w teczce, nie posiadał telefonu komórkowego.

Policjanci od chwili przyjęcia zawiadomienia o zaginięciu mężczyzny sprawdzili dworce, przystanki, szpitale, a także nagrania z monitoringów. Poinformowano również sąsiednie jednostki policji. Do poszukiwań codziennie zostaje użyty pies tropiący. Funkcjonariusze przeczesywali miejsca w kierunku którym szedł mężczyzna. W minionym tygodniu do poszukiwań dołączył pies tropiący ludzkie zwłoki. Sprawdzone zostały rowy, pobocza, wąwozy, lasy a także brzegi rzek i strumieni. Do dnia dzisiejszego nie udało się odnaleźć zaginionego.

Apelujemy do mieszkańców przyległych do DW 544 miejscowości o sprawdzenie swoich gospodarstw. Istnienie możliwość, że mężczyzna schował się przed zimnem w budynkach gospodarczych. Wszystkie osoby, które widziały opisanego mieszkańca Brodnicy lub znają miejsce pobytu mężczyzny, proszone są o kontakt z najbliższą jednostka policji, pod nr tel. 112 bądź bezpośrednio z Komendą Powiatową Policji w Brodnicy.

Brodniccy policjanci poszukują świadka wypadku drogowego, do którego doszło 3 października w Brodnicy przy ul. Kolejowej. Tam około godz. 12:00, na chodniku, doszło do zderzenia dwóch rowerzystek. Nieznany mężczyzna, który mieszka przy ul. Łyskowskiego, widział całe zdarzenia i oczekiwał z poszkodowaną na przyjazd karetki pogotowia, proszony jest o kontakt z brodnicką policją.


reklama

Źródło: asp.szt. Agnieszka Łukaszewska oficer prasowy KPP Brodnica

Policja w Brodnicy informuje:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama