Zaloguj się | Rejestracja

Wsparcie dla młodych rodziców

środa, 08 stycznia 2020 r., godz. 11:47  |  Wersja do druku

9 stycznia rusza drugi nabór wniosków w wojewódzkim projekcie "Aktywna Mama, aktywny Tata" wspierającym rodziny z małymi dziećmi w łączeniu aktywności zawodowej z opieką nad nimi. Pomoc w postaci wsparcia aktywizacyjnego i szkoleń oraz refundacji rocznych kosztów opieki nad maluchami do 3 roku życia, nawet 800 złotych miesięcznie w postaci voucherów na pokrycie kosztów żłobka lub wynagrodzenia niani, trafi do kolejnych pięciuset rodzin z regionu. Wnioski przyjmowane będą do 20 stycznia.Z refundacji kosztów opieki nad dzieckiem mogą skorzystać:
 • osoby pracujące sprawujące opiekę nad dziećmi do lat 3 (w tym przebywające na urlopie macierzyńskim/rodzicielskim/wychowawczym)
 • osoby bezrobotne pozostające poza rynkiem pracy ze względu na obowiązek opieki nad dziećmi do lat 3

W ramach projektu "Aktywna Mama, aktywny Tata" uczestnicy mają możliwość skorzystania ze wsparcia w postaci refundacji kosztów opieki nad dzieckiem w formie:
 • żłobka (w wysokości do 800 zł miesięcznie na okres do 12 miesięcy)
 • niani (pokrycie kosztów wynagrodzenia w wysokości do 800 zł miesięcznie na okres do 12 miesięcy)
 • klubu dziecięcego (w wysokości do 600 zł miesięcznie na okres do 12 miesięcy)
 • opiekuna dziennego (pokrycie kosztów wynagrodzenia w wysokości do 600 zł miesięcznie na okres do 12 miesięcy)

Ponadto dla osób bezrobotnych przewidziano wsparcie aktywizacyjne i szkoleniowe wspomagające powrót na rynek pracy w formie:
 • indywidualnego doradztwa zawodowego
 • poradnictwa zawodowego
 • poradnictwa psychologicznego
 • pośrednictwa pracy
 • szkoleń zawodowych
 • wsparcia specjalisty ds. aktywizacji

Nabór wniosków rozpocznie się 9 stycznia i potrwa do 20 stycznia. Informacje o naborze wraz z niezbędnymi dokumentami znajdują się na stronie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu (jednostki organizacyjnej samorządu województwa). Informacje można uzyskać również pod numerami telefonu: 501 604 167 lub 56 657 14 70 wew. 21 i 11.

Wnioski można składać w miastach prezydenckich województwa, powiatowych centrach pomocy rodzinie oraz Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Toruniu. Adresy poszczególnych partnerów projektu do pobrania tutaj

Projekt "Aktywna Mama, aktywny Tata" jest koordynowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej i współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Całkowita wartość projektu to 12,9 mln złotych, a kwota dofinansowania z RPO wynosi prawie 12,3 mln złotych.


reklama

Źródło: Beata Krzemińska rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej