Zaloguj się | Rejestracja

Konkurs kolęd i pastorałek w SP w Świedziebni (więcej...)

sobota, 21 grudnia 2013 r., godz. 17:06  |  Wersja do druku

W dniu 17 grudnia 2013 roku, w Szkole Podstawowej w Świedziebni odbył się już po raz drugi konkurs kolęd i pastorałek. Brały w nim udział dzieci z oddziałów przedszkolnych ze szkół Gminy Świedziebnia, a inicjatorkami konkursu były nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Świedziebni. Kolędowały także starsze dzieci ze szkół filialnych i szkoły podstawowej, a uwieńczeniem świątecznej atmosfery były przedstawienia jasełkowe.


reklama

Inicjatorkami konkursu były nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Świedziebni: Ewa Gawryszewska, Beata Fiszer i Izabela Wąsicka. W konkursie kolęd i pastorałek wyróżniono dzieci z grup przedszkolnych:
  • I miejsce - Katarzyna Pniewska ze Szkoły Podstawowej w Świedziebni,
  • II miejsce - Jakub Frygier ze Szkoły Podstawowej w Janowie i Julia Szymańska ze Szkoły Podstawowej w Świedziebni,
  • III miejsce - Antonina Szefler ze Szkoły Podstawowej w Świedziebni,
  • wyróżnienia dostały Sandra Jakubowska i Zuzanna Brześkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Świedziebni i Sandra Goławska ze Szkoły Filialnej w Zasadach.

Uczniowie klas I-III ze szkół filialnych i szkoły podstawowej w Świedziebni uroczyście śpiewali kolędy, a uroczystości przyglądała się dyrekcja szkoły i Wójt Gminy Świedziebnia Szymon Zalewski, który wręczył uczniom słodkie upominki. Organizatorkami kolędowania były nauczycielki Małgorzata Kowalska i Danuta Szeptuch.

Grupa przedszkolna przygotowała dla wszystkich niezapomniane jasełka, a uwieńczeniem spotkań przedświątecznych były również jasełka dla całej szkoły wykonane przez koło teatralne dla klas I-VI pod kierunkiem Elżbiety Frankowskiej, które wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę.

Źródło: Szkoła Podstawowa Świedziebnia

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościKonkurs kolęd i pastorałek w Szkole Podstawowej w Świedziebni:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama