Zaloguj się | Rejestracja

Policja w Brodnicy informuje

poniedziałek, 02 grudnia 2019 r., godz. 13:40  |  Wersja do druku

Do policyjnego aresztu w Brodnicy trafił 44-letni kierowca matiza, który doprowadził do czołowego zderzenia z innym pojazdem. W wyniku zderzenia dwie osoby trafiły do szpitala. 44-latek miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie i nie był to jedyny przypadek prowadzenia pod wpływem alkoholu.W minioną sobotę, 30 listopada dzielnicowi z Górzna otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Michałki. Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce zdarzenia ustalili, że kierujący matizem zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z oplem corsą. 44-letni kierowca martiza był pijany. Miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dwoje pasażerów z opla corsy trafiło do szpitala w Rypinie, na szczęście nie odnieśli poważnych obrażeń. 44-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mieszkaniec powiatu brodnickiego odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej oraz kierowane pojazdem bez uprawnień.

W dniu 28 listopada tuż przed godz. 22:00 przy ul. Sikorskiego w Brodnicy, policjanci ruchu drogowego dokonując pomiaru prędkości przemieszczających się pojazdów, zatrzymali do kontroli drogowej chryslera, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 24 km/h. W trakcie kontroli funkcjonariusze poddali kierowcę badaniu alkotestem. Jak się okazało, 45-latek miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci zatrzymali mieszkańcowi powiatu brodnickiego uprawnienia do kierowania pojazdami. Za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, 45-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotnią noc, 30 listopada brodniccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w kierunku Zbiczna kierowca nissana jedzie "wężykiem". Policjanci, którzy pojechali we wskazanym kierunku, zauważyli opisany w zgłoszeniu pojazd i zatrzymali do kontroli drogowej. W trakcie legitymowania kierowcy poddali go badaniu alkotestem, po czym okazało się, że mężczyzna jest po alkoholu. Na policyjnym alkomacie wydmuchał prawie 1,8 promila. Mężczyzna został zatrzymany i przetransportowany do brodnickiej komendy, gdzie po czynnościach został zwolniony do miejsca zamieszkania. Auto lawetą odwiezione zostało na parking strzeżony. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, 29-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.


reklama

Źródło: asp.szt. Agnieszka Łukaszewska oficer prasowy KPP Brodnica

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama