Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica

poniedziałek, 02 grudnia 2019 r., godz. 12:07  |  Wersja do druku

W Szkole Podstawowej w Gorczenicy odbył się II Gminny Konkurs Historyczno-Przyrodniczy przeprowadzony wśród uczniów klas piątych ze szkól Gminy Brodnica. Były testy z pytaniami zamkniętymi i otwartymi, a pierwsze miejsce wywalczyła uczennica ze Szkoły Podstawowej w Gortatowie z siedzibą w Szczuce.II Gminny Konkurs Historyczno-Przyrodniczy odbył się w dniu 25 listopada. Trzyosobowe zespoły z poszczególnych szkół rozwiązywały testy z pytaniami zamkniętymi i otwartymi. Po ich rozwiązaniu uczniowie udali się na odpoczynek i poczęstunek, natomiast nauczyciele zasiadający w komisji konkursowej, a jednocześnie opiekunowie piątoklasistów, sprawdzali prace konkursowe.

Po zliczeniu punktów okazało się, że pierwsze miejsce zajęła Klaudia Jarosz ze Szkoły Podstawowej w Gortatowie z siedzibą w Szczuce. Miejsce drugie wywalczył Wojciech Stachewicz ze Szkoły Podstawowej w Szabdzie. Natomiast reprezentant gospodarzy konkursu, czyli Miłosz Wieczyński, uzyskał kilka punktów mniej i zajął trzecie miejsce.

Pozostali uczestnicy czyli: Jakub Burszta, Jagoda Skowrońska ze Szkoły Podstawowej w Gortatowie z siedzibą w Szczuce oraz Weronika Roskowska ze Szkoły Podstawowej w Szabdzie zajęli czwarte miejsce, a Lidia Żbikowska ze Szkoły Podstawowej w Szabdzie piąte. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gorczenicy Maciej Śnieżawski i Szymon Sosiński zajęli szóste miejsce.

Na zakończenie dyrektor Szkoły Podstawowej w Gorczenicy Elżbieta Krajnik i wójt gminy Brodnica Adam Zalewski, jednocześnie fundator nagród, wręczyli uczestnikom dyplomy i nagrody.


reklama

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica

Gminny Konkurs Historyczno-Przyrodniczy/fot. nadesłane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama