Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Osiek

czwartek, 28 listopada 2019 r., godz. 12:53  |  Wersja do druku

Z projektu rozporządzenia przygotowanego przez ministra spraw wewnętrznych i administracji wynika, że od nowego roku zmienią się nazwy i określenia 21 miejscowości w Polsce, a trzy miejscowości znikną z mapy. Sprawa dotyczy także powiatu brodnickiego, a ściślej mówiąc gminy Osiek, w której zmienią nazwę dwie miejscowości."Ujęte zmiany są realizacją wniosków rad gmin przekazanych za pośrednictwem wojewodów do ministra właściwego do spraw administracji publicznej" - czytamy w uzasadnieniu do projektu. "W niektórych przypadkach zmian nazw miejscowości zaistnieje konieczność wymiany dokumentów przez mieszkańców i przedsiębiorców miejscowości objętych projektowanymi zmianami" - czytamy w ocenie skutków regulacji. Ministerstwo podało, że wszystkie uwzględnione korekty dotyczą dwudziestu powiatów znajdujących się w dziesięciu województwach. Wszystkie zmiany zostały poprzedzone konsultacjami społecznymi z mieszkańcami.

Postulowane korekty dotyczą 219 przypadków, w tym ustalenia nazw czterech miejscowości, zmiany nazw i określeń rodzajów 21 miejscowości oraz 8 obiektów fizjograficznych.

Na wniosek Rady Gminy Osiek, za pośrednictwem wojewody, ostatecznie przyjęto i zaopiniowano pozytywnie następujące zmiany:

zmiana nazwy urzędowej
- wieś Osiek Kolonia na wieś Kolonia Osiek
- wieś Jeziorki na wieś Jeziórki

zmiana rodzaju miejscowości
- z Dzierzenek, wieś na Dzierzenek, część wsi Szynkowizna

Zmiany przewidziane w projekcie rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie ustalenia, zmiany i zniesienia urzędowych nazw niektórych miejscowości oraz obiektów fizjograficznych wejdą w życie 1 stycznia 2020 roku.


reklama


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama