Zaloguj się | Rejestracja

OEE WILGA zaprasza na Zielone Szkoły

czwartek, 28 listopada 2019 r., godz. 10:54  |  Wersja do druku

Zielone Szkoły to szereg powiązanych ze sobą elementów, których realizacja gwarantuje zadowolenie nauczycieli i uczniów, będących uczestnikami wiosennych i jesiennych wyjazdów. Sercem każdej Zielonej Szkoły jest starannie opracowany program, a tematyka i rodzaj zajęć są ściśle związane z miejscem, w którym się odbywają. W Ośrodku Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie dzieci i młodzież znajdą wszystko, co jest niezbędne, żeby pobyt dostarczył wiedzy, ale także zwyczajnej frajdy.Zielone Szkoły od zawsze były okazją do bliższego zapoznania się z przyrodą, zawarcia nowych znajomości, poczucia dużej swobody i uzupełnienia swojej wiedzy o otaczającym świecie. Podstawowym czynnikiem w pracy z dziećmi i młodzieżą jest kadra i bezpieczeństwo. Bez zapewnienia maksimum bezpieczeństwa nie można mówić o edukacji i zabawie na Zielonej Szkole, a o te elementy szkolnego wyjazdu dbają nauczyciele jak i edukatorzy z OEE WILGA. Sprawdzona i z odpowiednimi kwalifikacjami kadra edukatorów zapewni odpowiednio wysoki poziom prowadzonych zajęć, a tym samym zadowolenie uczestników i nauczycieli. Niewielkie grupy oraz odpowiednie prowadzenie zajęć dopełniają starań, by bezpiecznie i atrakcyjnie realizować program będący sercem pobytu. Zielone Szkoły w OEE WILGA to gwarancja doskonałej zabawy, poznania nieodkrytych miejsc i spojrzenia na przyrodę z nieco innej perspektywy.

O tym, co robią dzieci na Zielonej Szkole w OEE WILGA rozmawialiśmy z edukatorem Łukaszem Kanieckim:

- Zajęcia ekologiczne będą prowadzone w naszym ośrodku do końca grudnia. Jak zwykle będą to atrakcyjne zajęcia prowadzone w terenie, jak i zajęcia w sali dydaktycznej na terenie ośrodka. Zajęcia terenowe oparte są głównie na tym, że dzieciaki pracują z kartami pracy, na których są umieszczone różnorodne zadania do rozwiązywania, przygotowanymi przez edukatorów OEE WILGA. Dla najlepszych mamy nagrody. Gościmy dzieci z całego województwa kujawsko-pomorskiego, zajęcia są jednodniowe, które realizujemy do końca listopada i dwudniowe, które będziemy realizować jeszcze w grudniu. Dzieci przyjeżdżają do nas przed południem, są zakwaterowane w pokojach, następnie mają obiad, a po nim wychodzimy w teren. Po powrocie są zajęcia w sali edukacyjnej ośrodka, kolacja i czas wolny. Drugiego dnia jest śniadanie i następne zajęcia, po czym dzieci wyjeżdżają. Chodząc po ścieżkach edukacyjnych Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego, opowiadamy dzieciom wiele ciekawostek dotyczących terenów i przyrody. Dzieci są bardzo aktywne, chętnie uczestniczą w zajęciach, chętnie też pracują z kartami pracy. Tematyka jest zróżnicowana i dostosowana do grupy wiekowej. Podobnie wyglądają zajęcia w sali dydaktycznej, są tu również karty pracy, prezentujemy filmy przyrodnicze, staramy się uatrakcyjnić pobyt, żeby nie była to tylko sucha dawka wiedzy. I jak wcześniej wspomniałem, zależy nam przede wszystkim na aktywności grupy. Staramy się też, żeby dzieci jak najwięcej czasu spędzały w terenie, bo chodzi nam również o ruch na świeżym powietrzu, bo wiemy, jak zachowują się dzieci w dobie Internetu. Zajęcia często prowadzone są w grupach, żeby uczyć dzieci współpracy i wspólnego działania. Programy edukacyjne dla grup szkolnych prowadzimy w tym roku od kwietnia, aż do połowy grudnia.

Ośrodek WILGA jest malowniczo położony na wzgórzu Bocieniec, kilkadziesiąt metrów powyżej pobliskiego jeziora Młyńskiego, na skraju małego miasteczka Górzno. Z tarasu widokowego obok ośrodka można podziwiać wspaniałą panoramę Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego, jezior polodowcowych (Młyńskie i Górzno), krajobraz polodowcowy okolic Fiałek, rzekę Górzankę oraz piękny leśny rezerwat przyrody "Szumny Zdrój". Baza dydaktyczno-hotelowa oraz usytuowania ośrodka na obszarze parku krajobrazowego stwarzają doskonałe możliwości prowadzenia różnych form edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży i aktywnego poznawania przyrody.

Ośrodek WILGA ma 50 miejsc noclegowych w pokojach 1,2 i 3 osobowych z łazienkami. W ośrodku mieści się sala dydaktyczno-konferencyjna na 80 miejsc. Została ona wyposażona w urządzenia audio-wizualne:
  • rzutnik multimedialny
  • nagłośnienie
  • ekran
  • laptop oraz pomoce dydaktyczne

Na sali prowadzi się zajęcia kameralne z zakresu edukacji ekologicznej, podczas których uczestnicy mogą m.in.: obejrzeć film o Górznieńsko-Lidzbarskim Parku Krajobrazowym, zapoznać się z ekspozycją fauny zgromadzoną w Ośrodku WILGA, poznać różne zbiorowiska roślinne (grady, olsy, łęgi, bory, torfowiska, murawy), a także brać udział w grach integracyjnych i dydaktycznych. Park Krajobrazowy, na którego obszarze znajduje się ośrodek, posiada wysokie walory przyrodnicze, krajobrazowe i kulturowe. Występuje w nim bogata i urozmaicona rzeźba terenu, różnorodna szata roślinna i bogata w gatunki fauna. Często spotkać tu można: łosie, jelenie, bobry, dziki, wydry, sarny, a wśród ptaków: bielika, orlika krzykliwego, bociana białego, bociana czarnego, bąka, derkacza, kanie czarną, błotniaka stawowego i wiele innych.

Na obszarze Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego wytyczono przyrodnicze ścieżki dydaktyczne, na których umieszczono tablice informacyjne oraz udostępniono punkty widokowe ułatwiające poznawanie najciekawszych przyrodniczo obiektów. Ośrodek WILGA we współpracy z pracownikami G-LPK oraz przewodnikami prowadzi zajęcia terenowe stwarzające dzieciom i młodzieży możliwość aktywnego poznawania przyrody.

Nadrzędnym celem Zielonych Szkół jest przekazanie dzieciom umiejętności, które zostaną z nimi na całe życie, czyniąc je bogatszym i ciekawszym. W przeciwieństwie do rzeczy materialnych, zdobyta własnym wysiłkiem wiedza i zawarte przyjaźnie to wartości, których żadne koleje losu nie będą im w stanie odebrać.

Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699.

www.wilga.turystyka.pl


Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga":


Źródło: Artykuł promocyjny

OEE WILGA zaprasza na Zieloną Szkołę:Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama