Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Bobrowo

środa, 27 listopada 2019 r., godz. 09:01  |  Wersja do druku

19 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci. W związku z tym dniem Zespół Interdyscyplinarny do Spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Bobrowie zorganizował już po raz piąty akcję profilaktyczną pod hasłem "Szczęśliwa rodzina".W ramach przedsięwzięcia odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego na temat rodziny. Wszystkie plakaty biorące w nim udział, zostały wystawione na przygotowanej wystawie, a uczestnicy konkursu opowiadali o swoich pracach. W tym roku w konkursie wzięło udział 56 uczniów ze szkół gminy Bobrowo. Konkurs został zorganizowany pod patronatem wójta gminy Bobrowo Pawła Klonowskiego.

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczyli wójt gminy Bobrowo Paweł Klonowski i przewodnicząca Gminnego Zespołu do Spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Sylwia Fila.

Wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych:

W kategorii oddziały zerowe i klasy I-II:

I miejsce Amelia Cackowska SP w Nieżywięciu

II miejsce Igor Fandzloch SP w Kruszynach

III miejsce Piotr Ślugaj SP w Nieżywięciu

W kategorii klasy III – V:

I miejsce Zuzanna Łupina SP w Kruszynach

II miejsce Dominik Laskowski SP w Nieżywięciu

III miejsce Julia Kristoforska SP w Kruszynach

W kategorii klasy VI-VIII:

I miejsce Martyna Myślińska SP w Kruszynach

II miejsce Natalia Kwiatkowska SP w Drużynach

III miejsce Zuzanna Betlejewska SP w Drużynach

Poza tym jury przyznało wyróżnienia. Trzy nagrody specjalne, które ufundowała prezes Fundacji KUKU KOTKU Magdalena Markowska, trafiły do: Oliwii Wiśniewskiej SP w Kruszynach, Filipa Jakubowskiego SP w Małkach i Antoniny Samojlik SP w Bobrowie.

Po zmaganiach konkursowych odbyły się zajęcia profilaktyczne, które przeprowadziły przedstawicielki Fundacji KUKU KOTKU. Młodsze dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych, starsi uczniowie uczestniczyli w zajęciach z komunikacji interpersonalnej.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: wójt gminy Bobrowo Paweł Klonowski, przewodniczący Rady Gminy Bobrowo Ryszard Włodarczyk, sekretarz Michał Krasucki, p.o. kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Anna Gutowska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Drużynach Kamila Sobiech, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bobrowie Sławomir Linettej, pracownik Gminnego Ośrodka Kultury Anna Leśniewska, prezes Stowarzyszenia Aktywna Gmina Agnieszka Kowalska, sierż. sztab. Leszek Matusiak, prezes Fundacji KUKU KOTKU Magdalena Markowska, nauczyciele i uczniowie szkół podstawowych.

Akcja profilaktyczna miała na uwadze uwrażliwienie dzieci i młodzieży na kwestie dotyczące agresji i przemocy w rodzinie.


reklama

Źródło: UG w Bobrowie

Akcja profilaktyczna "Szczęśliwa rodzina"/fot. nadesłane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama