Zaloguj się | Rejestracja

Umowy RPO i PROW za 28 milionów

środa, 20 listopada 2019 r., godz. 11:35  |  Wersja do druku

Zrównoważony transport miejski, zielona energetyka, modernizacja obiektów publicznych, wsparcie dla biznesu – we wtorek, 19 listopada w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się uroczystość, podczas której wręczono kolejne umowy o dofinansowanie projektów w ramach RPO i PROW. Wśród beneficjentów znalazła się Gmina Zbiczno.Łączna wartość wsparcia to 28 milionów złotych. Z przedstawicielami beneficjentów spotkali się marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Sosnowski oraz członkowie zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i Sławomir Kopyść.

Samorząd miejski Włocławka otrzymuje 8 milionów złotych na budowę zintegrowanej platformy przesiadkowej w pobliżu dworca kolejowego i zakup autobusu elektrycznego do obsługi jednej z miejskich linii transportu publicznego. Gmina wiejska Włocławek, gmina Osielsko w powiecie bydgoskim oraz gminy Fabianki i Choceń w powiecie włocławskim przystępują do instalacji systemów fotowoltaicznych do produkcji energii elektrycznej na użytek lokalny. Łączne dofinansowanie projektów wynosi prawie 3 miliony złotych.

Modernizację świetlic wiejskich rozpoczynają gminy Osie w powiecie świeckim i Zbiczno w powiecie brodnickim. Gmina Zbiczno otrzymała dofinansowanie w wysokości 236 079,08 zł na termomodernizację świetlicy wiejskiej w Brzezinkach. Przedmiotem wniosku o dofinansowanie jest termomodernizacja budynku świetlicy wiejskiej w Brzezinkach. W ramach zadania planuje się termomodernizację budynku, w tym ocieplenie stropodachu, wymianę stolarki drzwiowej zewnętrznej i wewnętrznej, wykonanie instalacji ogrzewania poprzez klimatyzatory działające w systemie pompy ciepła w funkcji grzanie/chłodzenie. Ponadto wykonana zostanie modernizacja instalacji elektrycznej i wentylacji grawitacyjnej, ganek nad wejściem w konstrukcji aluminiowej wraz z podjazdem dla osób niepełnosprawnych.

Pieniądze na inwestycje otrzymują też dwie kujawsko-pomorskie firmy, które planują unowocześnienie procesów produkcyjnych – specjalizująca się w technice odlewniczej FAM w Chełmnie (ponad 5 milionów złotych) i ZPMS w Inowrocławiu (ponad 4 miliony złotych).

Wspierane będzie też tworzenie nowych miejsc w przedszkolach i klubach dziecięcych (w Bydgoszczy i Toruniu), budowę systemu opieki domowej dla osób niesamodzielnych (Mokowo powiat lipnowski) i integrację społeczną i zawodową osób zagrożonych wykluczeniem (Bydgoszcz). Łączna wartość tych przedsięwzięć przekracza 7 milionów złotych, wartość wsparcia to sporo ponad 6 milionów złotych.

Pieniądze PROW trafiają tym razem w całości do przedsiębiorców - branże: budowlana, poligraficzna, oponiarska, motoryzacyjna i przetwórcza - zarówno debiutujących, jak i funkcjonujących już na rynku. Na uwagę zasługuje szczególnie inicjatywa Lokalnej Grupy Działania Trzy Doliny (Koronowo pow. bydgoski), która, z myślą o lokalnych producentach warzyw i owoców, tworzy inkubator przetwórstwa rolno-spożywczego dedykowany wytwarzaniu zdrowej żywności. Założeniem jest uruchomienie linii technologicznej do produkcji soków, z której mogliby korzystać. Łączna wartość umów PROW wynosi tym razem 1 200 tys. złotych (wartość wsparcia ponad 800 tysięcy złotych). Projekt LGD trzy Doliny kosztował będzie blisko pół miliona; wartość wsparcia to w tym przypadku to 400 tysięcy złotych.


reklama

Źródło: Urząd Marszałkowski

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama