Zaloguj się | Rejestracja

Plany oznakowania Drwęcy

wtorek, 19 listopada 2019 r., godz. 11:06  |  Wersja do druku

W Starostwie Powiatowym w Brodnicy obradował Zarząd Stowarzyszenia Miast, Gmin i Powiatów Dorzecza Drwęcy. Na zebraniu omawiano przede wszystkim sprawy związane z poprawą bezpieczeństwa turystyki kajakowej i oznakowaniem szlaku wodnego na Drwęcy.Na obrady zaproszono m.in. przedstawicieli Lokalnej Grupy Działania "Pojezierze Brodnickie" oraz organizatorów spływów kajakowych i reprezentantów podmiotów wynajmujących kajaki z terenu powiatów brodnickiego i nowomiejskiego. Dyskutowano na temat potrzeb, jakie należy spełnić w zakresie turystyki kajakowej na Drwęcy. Chodzi m.in. o stworzenie odpowiedniej infrastruktury, na którą złoży się przede wszystkim oznakowanie szlaku wodnego, z informacją o odległości od źródeł.

Zdaniem obradujących, ma to pierwszorzędne znaczenie dla bezpieczeństwa turystów na rzece. Zdarzało się bowiem, że bez znaków turyści wodni tracili orientację i gubili się, nie potrafiąc określić, w jakim miejscu na Drwęcy się znajdują. Tymczasem informacja o dystansie, uzupełniona o koordynaty GPS, byłaby pomocna lub wręcz niezbędna, w przypadku ewentualnych poszukiwań, czy też w razie potrzeby udzielenia pomocy uczestnikom spływów. W dalszej perspektywie, według zebranych, należałoby stworzyć miejsca cumowania oraz postoju na brzegu, z koszami na śmieci i toaletami.

Wyznaczenie i oznakowanie dystansu na Drwęcy jest w planach na lata 2020-21. Wszystko zależy jednak od funduszy, jakimi Stowarzyszenie będzie dysponować oraz jakie uda się na ten cel pozyskać z zewnątrz - poinformował wicestarosta Stanisław Kosakowski, prezes zarządu Stowarzyszenia Miast, Gmin i Powiatów Dorzecza Drwęcy. Przypomnijmy, że Drwęca jest rezerwatem na całej swojej długości, a od granicy województwa kujawsko-pomorskiego do ujścia do Wisły została ustanowiona w 2011 roku szlakiem turystyki kajakowej przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Bydgoszczy.

Warto wiedzieć

Stowarzyszenie Miast, Gmin i Powiatów Dorzecza Drwęcy obejmuje swoim działaniem obszar dorzecza rzeki Drwęcy oraz jej zlewni. Do Stowarzyszenia należą: Miasto Brodnica, Gmina Brodnica, Powiat Brodnicki, Gmina Brzozie, Gmina Kurzętnik, Gmina Lubawa, Miasto Nowe Miasto Lubawskie, Powiat Nowomiejski, Gmina Ostróda, Miasto Toruń, Gmina Zbiczno, Gmina Grodziczno i Powiat Golubsko-Dobrzyński.


reklama

Źródło: Przemysław Majchrzak rzecznik prasowy Starostwo Powiatowe w Brodnicy

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama