Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brzozie

wtorek, 05 listopada 2019 r., godz. 11:30  |  Wersja do druku

W kościele parafialnym p.w. Wszystkich Świętych w Brzoziu zaprezentowało się 12 zespołów w XII Przeglądzie Pieśni. Po prezentacji były statuetki, dyplomy i poczęstunek w świetlicy wiejskiej. Dzięki takim inicjatywom zespoły mają szansę pokazać swój dorobek i doświadczenie.W kościelnej scenerii swoje pieśni zaprezentowało 12 zespołów:
 • Arioso ze Świedziebni
 • Pokrzydowianki z Pokrzydowa
 • Karbowianie z Karbowa
 • Radoszczanie z Radoszek
 • Serenada z Karbowa
 • Wrzosy z Lubawy
 • Rakowianki z Rakowic
 • Byle Babki z Łąkorza
 • Sami Swoi z Tylic
 • Anibabki z Kurzętnika
 • Natalia, Jan, Helena Kalinowscy z Torunia
 • Wszyscy Razem z Brzozia

Wśród gości obecni byli: ksiądz kanonik Wiesław Wyszkowski, wójt gminy Brzozie Danuta Kędziorska-Cieszyńska oraz dyrektorzy szkół z terenu gminy Brzozie.

Takie przeglądy to okazja do spotkań, prezentacji i wspólnej dobrej zabawy. Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy. Po części oficjalnej przybyłe zespoły oraz goście zostali zaproszeni do świetlicy wiejskiej w Brzoziu na obiad.

Organizatorem wydarzenia był zespół Wszyscy Razem. Organizację przeglądu wsparli: Urząd Gminy Brzozie, Masarnia Brzozie, Restauracja KALCHEM w Brzoziu, GRAWER Bogdan Korecki oraz Zbigniew i Regina Matysiak.

Ksiądz kanonik Wiesław Wyszkowski, kilka lat wcześniej bardzo trafnie wypowiadał się na temat przeglądu: - To jest nie tylko rozrywka, ale także jedność, budowa czegoś wspólnego, chwalenie Boga i przebywanie we wspólnocie.


reklama

Źródło: UG w Brzoziu, Małgorzata Smoczyńska-Dembińska

XII Przegląd Pieśni w Brzoziu/fot. UG w Brzoziu:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama