Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica

czwartek, 31 października 2019 r., godz. 09:06  |  Wersja do druku

Gmina Brodnica otrzymała wsparcie finansowe na zakup pomocy dydaktycznych w ramach realizacji rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczni i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych "Aktywna tablica".W wyniku przeprowadzenia procedury zapytania ofertowego dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty na wykonanie zamówienia. W dniu 24 października br. wyłoniony wykonawca dostarczył i zainstalował interaktywne monitory dotykowe Samsung QB65H-TR, po 2 sztuki w każdej ze szkół gminy Brodnica. Monitory już działają, a nauczyciele zostali przeszkoleni. Sprzęt będzie wykorzystywany na zajęciach edukacyjnych prowadzonych w każdej szkole, zgodnie z wyznaczonymi w programie zadaniami - w liczbie co najmniej 5 godzin średnio w każdym tygodniu nauki, począwszy od dnia zainstalowania i uruchomienia pomocy dydaktycznych. Wartość zakupionego sprzętu to kwota 50 070,00 zł, z czego wysokość otrzymanej dotacji wynosi do 80% wartości kosztów realizacji zadania, pozostałe środki pochodzą z budżetu Gminy Brodnica, w ramach budżetów doposażonych szkół.

Głównym celem programu jest umożliwienie wykorzystywania w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych, wybranych zgodnie z potrzebami, oraz podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli przez zmianę sposobu myślenia o możliwościach wykorzystania nowych technologii, rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania TIK w edukacji, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów oraz wspomaganie organów prowadzących szkoły, w realizacji przedsięwzięć związanych z rozwojem tych kompetencji, zainteresowań i uzdolnień. Podstawowym narzędziem do rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów w procesie edukacyjnym jest rozwój szkolnej infrastruktury w zakresie TIK oraz wspieranie kreatywnego i innowacyjnego modelu nauczania.

Jednym z głównych zadań jest kształtowanie u uczniów postaw przedsiębiorczości i kreatywności. Szkoły Gminy Brodnica są bardzo dobrze wyposażone, tym niemniej sprzęt się starzeje i wchodzą ciągle nowe technologie. Otrzymana dotacja z budżetu państwa, w ramach realizacji ww. programu pozwoliła Gminie Brodnica na zakup kolejnych, nowoczesnych pomocy dydaktycznych dla swoich szkół.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z przekazania szkołom interaktywnych monitorów. Na zdjęciach wójt gminy Brodnica Adam Zalewski oraz dyrektorzy szkół: Arkadiusz Chojnowski – SP Szabda, Zenon Matuszewski – SP Gortatowo z siedzibą w Szczuce i Elżbieta Krajnik – SP Gorczenica.


reklama

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica, Jolanta Tomella kierownik Referatu OKSZ UG Brodnica

Interaktywne monitory dotykowe już w szkołach Gminy Brodnica/fot. nadesłane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama