Zaloguj się | Rejestracja

Deszcz medali dla Karate Shotokan Brodnica

środa, 30 października 2019 r., godz. 12:53  |  Wersja do druku

W dniach 24-27 października odbyły się 11-te Mistrzostwa Europy Karate WUKF w Danii (Odense). Na starcie pojawiło się 1800 zawodników z 23 krajów. Polskę reprezentowało 55 zawodników z całego kraju, w tym 17 zawodników z brodnickiego klubu karate "Shotokan".Poziom zawodów był niezwykle wysoki. Nie brakowało efektownych walk i emocji. Sportowcy z niezwykłym profesjonalizmem i opanowaniem zaprezentowali swoje umiejętności na 10 matach. W klasyfikacji medalowej nasza reprezentacja uplasowała się na bardzo dobrym siódmym miejscu, zdobywając 40 medali (8 złotych, 7 srebrnych, 25 brązowych). Z tych prestiżowych zawodów do Brodnicy przyjechało 12 krążków (5 złotych, 2 srebrne, 5 brązowych).

Klub jest szczególnie dumny z wywalczenia złotego medalu oraz pucharu za pierwsze miejsce w konkurencji kumite rotation seniorów drużynowo w składzie: Karol Wiśniewski, Jakub Domagalski, Szymon Karolczyk i Paweł Bombolewski, który także wywalczył mistrzostwo Europy indywidualnie w kumite na zakończenie kariery. Gratulujemy!!!

Medale dla Shotokan Brodnica zdobyli:
  • Oskar Samek - złoto kata indywidualne
  • Remigiusz Pachnik - złoto kumite drużynowe, srebro kata drużynowe
  • Zuzanna Śliwińska - brąz kumite drużynowe
  • Martyna Stefańska - brąz kumite indywidualne
  • Alan Pietrzak - brąz kumite indywidualne
  • Łukasz Frągnowski - złoto kumite drużynowe
  • Jakub Domagalski - złoto kumite rotation drużynowym juniorów, złoto kumite rotation drużynowym seniorów, srebro w kumite drużynowym juniorów, brąz w kumite drużynowym seniorów, brąz w kumite indywidualnym
  • Szymon Karolczyk - złoto kumite rotation drużynowym juniorów, złoto kumite rotation drużynowym seniorów, srebro w kumite drużynowym juniorów, brąz w kumite drużynowym seniorów
  • Karol Wiśniewski - złoto kumite rotation drużynowym seniorów, brąz w kumite drużynowym seniorów

Udział w mistrzostwach brali też: Jakub Mosakowski, Piotr Frągnowski, Wiktor Jarosz, Franciszek Dąbrowski, Natalia Warachowska, Martyna Gołkowska, Maria Rybak, Agata Rochowicz. Tuż przed zawodami prezydent UWK Poland i BKA Poland Paweł Bombolewski wziął udział w Kongresie Prezydentów Federacji zrzeszonych w EUKF, na którym jako v-ce prezydent EUKF będzie też piastować swoją funkcję w europejskich strukturach. Prezentacja multimedialna wygłoszona przez naszego prezydenta urzekła zgromadzonych uczestników kongresu i kandydatura Polski zwyciężyła, dzięki czemu po raz drugi w tej dekadzie będziemy cieszyli się z bycia gospodarzem najbardziej prestiżowej imprezy Mistrzostw Świata Karate w Szczecinie.


reklama

Źródło: Karate Shotokan Brodnica

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama