Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Zbiczno

poniedziałek, 28 października 2019 r., godz. 13:59  |  Wersja do druku

W sobotę, 26 października o godzinie 8:30 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Zbicznie rozpoczęły się mecze w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Zbiczno, który trwał do godziny 16:00. Startowało w nim 12 drużyn z rocznika 2010 i młodszych, z trzech województw.Na turnieju stawiło się 12 ekip. Zostały one podzielone na 2 grupy po 6 drużyn każda. Grano systemem każdy z każdym, mecze trwały po 10 minut.

Piotr Kwaśniewski, prezes Klubu ŻAK i organizator turnieju powiedział: - Turniej Zbiczno CUP jest turniejem, który organizujemy po raz trzeci, kolejny zaplanowany jest na 11 stycznia przyszłego roku. Dzisiaj grają roczniki 2010 i młodsi, w styczniu zagrają 2011 i młodsi. Tym razem przyjechało do nas 12 drużyn, są to drużyny z trzech województw. Zawodników podzielono na dwie grupy po 6 zespołów i gramy systemem każdy z każdym. Poziom jest wysoki i wyrównany, grają również dziewczęta. Drużyna ze Zbiczna dobrze rozpoczęła sezon jesienny i po dzisiejszych wynikach widać wyraźnie, że jest znacznie lepiej niż w zeszłym sezonie. Po raz kolejny turniej został objęty patronatem pani wójt Magdaleny Golubskiej, która ufundowała puchaty dla trzech najlepszych zespołów i pokryła koszt wynajęcia hali. Oczywiście jak zwykle dziękujemy mamom zawodników za ogrom wykonanej pracy, po raz kolejny przygotowały kafejkę, ciasta i posiłki. Zaangażowało się wiele osób, za co dziękujemy wszystkim. Wszystkie zespoły zostaną obdarowane pucharami i każdy z zawodników otrzyma medal za udział w turnieju. Głównym organizatorem jest Klub ŻAK Zbiczno, będziemy niebawem obchodzili drugą rocznicę istnienia, trenujemy 22 dzieci rocznika 2009 i młodsi. Współorganizatorem jest GOKSiR Zbiczno, który ufundował nam koszt pracy sędziego. Tuż przed dekoracją drużyn, będzie też dekoracja przyjaciół klubu ŻAK Zbiczno, czyli osób, które włączyły się w pomoc dla naszego klubu w ciągu ostatniego roku.

Wójt gminy Zbiczno Magdalena Golubska powiedziała nam w trakcie trwania turnieju: - Klub ŻAK jest stosunkowo młodym klubem na naszym terenie., ale bardzo prężnie działającym. Oni tak naprawdę na początku tego roku zarejestrowali swoją działalność, co nie przeszkadza im organizować tak wspaniałe turnieje, jak ten dzisiejszy. Z turnieju na turniej przyjeżdża do nas coraz więcej drużyn, co niezmiernie cieszy, bo chodzi tu o rywalizację, ale tę pozytywną. Dzieciaki świetnie bawią się na tych meczach, rodzice są bardzo zaangażowani w organizację, atmosfera jest bardzo przyjacielska i myślę, że jest to idea, którą należy promować, pochwalać i wspierać, żeby takich inicjatyw było jak najwięcej. W zespołach są też dziewczęta, bo bardzo chętnie angażują się one w sport, w piłkę nożną, co oczywiście cieszy, bo nie może być tak, że jakaś dyscyplina sportu jest przypisana tylko dla jednej płci. Dzisiaj mamy turniej jednego rocznika, a w styczniu przyszłego roku będzie turniej kolejnego rocznika, a na jesieni, powtórka tego, co jest dzisiaj i tak na zmianę. Mamy też pozostałe kluby sportowe, które również działają na naszym terenie, organizują swoje własne turnieje dla dzieci i młodzieży, czyli tego typu wydarzeń w naszej hali dzieje się wiele.

Turniej zakończył się tuż przed godziną 16:00. Przed dekoracją medalową odbyła się także uroczysta dekoracja przyjaciół klubu ŻAK Zbiczno, którym należą się podziękowania za pomoc. Kafejka z owocami, kanapkami, ciastami, kawą i herbatą została przygotowana przez mamy zawodników. Dodatkowo obsługiwały ją cały dzień oraz pomagały w wydawaniu obiadów. Tatusiowie za to pomagali w porządkowaniu hali po imprezie.

Marcin Grela i Mariusz Retza sprawnie obsługiwali stolik, spisywali wyniki i obsługiwali tablicę świetlną. Rafał Wiśniewski prowadził zawody, a Tomek Januszewski pomagał mu w spisywaniu wyników. Jacek Piotrowski sprawiedliwe sędziował i było to sędziowanie na najwyższym, światowym poziomie. Magdalena Golubska, wójt gminy Zbiczno ufundowała koszty hali i puchary dla najlepszych drużyn.

Ostateczna klasyfikacja:
1. Lubawa
2. Sparta Żółci
3. Gol II
4. Brzuze
5. Działdowo
6. Mława
7. Zbiczno
8. Grudziądz
9. Gol I
10. Sparta Czarni
11. Wąbrzeźno
12. Klamry


reklama

Turniej o Puchar Wójta Gminy Zbiczno:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama