Miasto i Gmina Górzno

poniedziałek, 21 października 2019 r., godz. 12:35  |  Wersja do druku

Przez dwa dni październikowego weekendu trwała rywalizacja drużyn samorządowych z całej Polski. Nagrodą w VIII Ogólnopolskim Turnieju Siatkówki Pracowników Samorządowych był Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Podczas tegorocznej edycji turnieju rywalizowało 11 drużyn.

Ósmy Ogólnopolski Turniej Siatkówki Pracowników Samorządowych przeszedł do historii. W miniony weekend 19 i 20 października br. w hali sportowej w Górznie spotkało się 11 drużyn reprezentujących samorządy z całej Polski. Organizatorem turnieju byli Urząd Marszałkowski w Toruniu i Urząd Miasta i Gminy Górzno, a celem turnieju było upowszechnienie sportowego trybu życia wśród pracowników samorządowych oraz popularyzacja siatkówki w województwie kujawsko-pomorskim.

O tym jak walczyli samorządowcy można się było przekonać przez dwa dni październikowego weekendu, a organizacja turnieju stanęła na wysokim poziomie. W turnieju brały udział wyłącznie drużyny amatorskie składające się z pracowników samorządowych oraz radnych wszystkich szczebli, a były to:
  • Gmina Lubicz
  • Gmina Solec Kujawski
  • Gmina Choczewo (3 drużyny)
  • Gmina Miasta Toruń
  • Powiat Tczewski
  • Gmina Starogard Gdański
  • Gmina Nowa Wieś Lęborska
  • Gmina Stare Pole
  • Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Jacek Warmiński z Urzędu Miasta i Gminy Górzno, w trakcie trwania turniejowych rozgrywek powiedział nam: - Pierwsze zawody odbyły się w roku 2012, wówczas wygrał ten turniej Urząd Miejski w Bydgoszczy. W tej chwili rozgrywamy turniej po raz ósmy, z czego pięć razy wygrywał zespół Stare Pole, a od roku 2015 było to cztery razy pod rząd. W tym roku zgłosiło się do nas 11 zespołów, za chwilę rozpocznie się finał, w którym spotkają się zespoły Starogard Gdański i Stare Pole. Mecz o trzecie miejsce mamy już rozegrany, zdobył je zespół Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który wygrał mecz z Gminą Toruń. Generalnie wszyscy zawodnicy są zadowoleni, pierwszy raz mamy u siebie zespół ze Starogardu Gdańskiego, który okazał się "czarnym koniem" i jest w finale. Obiecali nam, że będą teraz co roku do Górzna przyjeżdżać. Gramy systemem pucharowym, zabawa była przednia, rywalizacja sportowa na poziomie, sprzyjał temu na pewno wieczorek integracyjny w OEE WILGA, który mieliśmy w sobotę. Górzno żyje tymi zawodami od roku 2012 i myślę, że będzie to kontynuowane. Wszyscy sędziowie mają uprawnienia Polskiego Związku Siatkówki do prowadzenia zawodów, nie ma tu żadnej amatorszczyzny i zawody stoją na wysokim poziomie. W regulaminie mamy zaznaczone, że w każdym zespole grają na boisku minimum dwie kobiety, ale są tu też zespoły, w których grają trzy kobiety.

Burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz Kinicki powiedział: - Jest to ósmy z kolei turniej, w tym roku gościmy 11 drużyn, w większości z naszego województwa, ale mamy też drużyny z województwa pomorskiego. Nie dotarły do nas drużyny z województwa mazowieckiego i małopolskiego. Oprócz stałych bywalców, którzy goszczą u nas corocznie, przyjeżdżają też nowe samorządy, co napawa optymizmem. Jest to impreza dwudniowa, w pierwszym dniu jest podział na grupy i są mecze eliminacyjne, a w drugim mamy finały. Faworytem od wielu lat jest zespół Stare Pole z województwa pomorskiego, zobaczymy, czy w tym roku też uda im się wygrać. Na razie się męczą, bo mają godnego przeciwnika. Poziom z roku na rok jest wyższy, samorządowcy grają coraz lepiej, nawiązują się więzi nie tylko sportowe.

Końcowe wyniki turnieju:

1. Starogard Gdański
2. Stare Pole
3. Urząd Marszałkowski Woj. Kujawsko-Pomorskiego

4. Gmina Toruń
5. Powiat Tczewski
6. Gmina Solec Kujawski
7. Gmina Lubicz
8. Nowa Wieś Lęborska
9. Choczew III
10. Choczew I
11. Choczew II

Puchary, statuetki i dyplomy wręczał burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz Kinicki. Najlepsze trzy drużyny otrzymały z jego rąk puchary ufundowane przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Burmistrz na zakończenie turnieju pogratulował wszystkim drużynom zaangażowania, życzył bezpiecznej podróży i zaprosił na turniej w przyszłym roku. Wszystkie zespoły podziękowały organizatorom za zorganizowanie turnieju i zadeklarowały swój udział w przyszłorocznych rozgrywkach.

Organizatorami turnieju byli Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu (Przemysław Grabek), Urząd Miasta i Gminy w Górznie (Jacek Warmiński) i Zespół Szkół w Górznie (Robert Sargalski).

VIII Ogólnopolski Turniej Siatkówki Pracowników Samorządowych: