Bieg po schodach w Górznie

poniedziałek, 07 października 2019 r., godz. 09:57  |  Wersja do druku

W sobotę, 5 października w Górznie, przy chłodnej, ale słonecznej pogodzie odbył się XIX Bieg po schodach. Biegać każdy może i nie jest to wcale trudne, wystarczą dobre chęci i odpowiednie obuwie, "schodowych" biegaczy więc nie brakowało. Dla każdego z ponad sześćdziesięciu uczestników przewidziano posiłek regeneracyjny i pamiątkowy kubek za ukończenie zawodów.

Pogoda typowo jesienna nie rozpieszczała temperaturą, gdy w Górznie zebrała się spora grupa uczestników w różnym wieku, żeby wziąć udział w kolejnej edycji Biegu po schodach. Biegi odbywały się w dwóch etapach, zawodników podzielono na trzy kategorie wiekowe:
  • III klasy szkoły podstawowej i młodsi
  • IV – VI klasa szkoły podstawowe
  • VII klasa szkoły podstawowej i starsi

Start do dziewiętnastego biegu, który poprzedzono solidną rozgrzewką, rozpoczął się o godzinie 10:00. Biegi odbywały się w dwóch etapach - starsi biegali po schodach położonych przy ulicy Bożogrobców i na schodach prowadzących do Ośrodka Edukacji Ekologicznej WILGA (razem 282 stopnie), a młodsi biegali tylko do WILGI. O zwycięstwie decydowała suma wyników z dwóch biegów.

Wszystkich uczestników przywitał i zawody otworzył burmistrz Górzna Tomasz Kinicki, który powiedział:

- Witam serdecznie wszystkich przybyłych na jesiennej, cyklicznej XIX edycji Biegu po schodach w Górznie. Mamy tu zawodników, którzy chcieliby się z naszymi schodami zmierzyć. Życzę wszystkim sukcesów, dla jednego sukcesem będzie zwycięstwo, a dla innego ukończenie biegu. To też sukces. Dziękuję organizatorom dzisiejszej imprezy i darczyńcom, życzę wszystkim sukcesów, bawmy się dobrze. Każdy otrzyma na zakończenie pamiątkowy kubek oraz będzie losowanie dwudziestu nagród. Do boju!

Zawody sprawnie przeprowadzili sędziowie Robert Sargalski i Jacek Warmiński. Wśród wszystkich uczestników zawodów rozlosowane także nagrody niespodzianki. Humory dopisywały, kondycja również, co widać na zdjęciach zamieszczonych w galerii. Biegającym kibicował burmistrz Tomasz Kinicki, który wręczał także nagrody, dyplomy i pamiątkowe kubeczki. Jak stwierdził burmistrz - jest to cykliczna impreza, która ma mobilizować mieszkańców do wysiłku i do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA ufundował ciepły poczęstunek dla wszystkich uczestników, który bardzo się przydał na rozgrzewkę, temperatura bowiem nie rozpieszczała. Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom za ufundowane nagrody, a także wszystkim przybyłym za udział w zawodach. Do zobaczenia za rok!

Organizatorami imprezy byli Miasto i Gmina Górzno i Szkoła Podstawowa w Górznie.

Sponsorzy imprezy: Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych sp. z o.o. w Lipnie, Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA, Miasto i Gmina Górzno.

Wyniki zawodów:

III klasy szkoły podstawowej i młodsi:

I miejsce Nadia Marciniak
II miejsce Julia Roszczyk
III miejsce Michalina Zulewska

I miejsce Miłosz Mijakowski
II miejsce Ksawery Marciniak
III miejsce Igor Kwiatkowski

IV – VI klasa szkoły podstawowe:

I miejsce Klaudia Aniszewska
II miejsce Natalia Żbikowska
III miejsce Amelia Wiśniewska