Zaloguj się | Rejestracja

Bieg po schodach w Górznie

poniedziałek, 07 października 2019 r., godz. 09:57  |  Wersja do druku

W sobotę, 5 października w Górznie, przy chłodnej, ale słonecznej pogodzie odbył się XIX Bieg po schodach. Biegać każdy może i nie jest to wcale trudne, wystarczą dobre chęci i odpowiednie obuwie, "schodowych" biegaczy więc nie brakowało. Dla każdego z ponad sześćdziesięciu uczestników przewidziano posiłek regeneracyjny i pamiątkowy kubek za ukończenie zawodów.Pogoda typowo jesienna nie rozpieszczała temperaturą, gdy w Górznie zebrała się spora grupa uczestników w różnym wieku, żeby wziąć udział w kolejnej edycji Biegu po schodach. Biegi odbywały się w dwóch etapach, zawodników podzielono na trzy kategorie wiekowe:
  • III klasy szkoły podstawowej i młodsi
  • IV – VI klasa szkoły podstawowe
  • VII klasa szkoły podstawowej i starsi

Start do dziewiętnastego biegu, który poprzedzono solidną rozgrzewką, rozpoczął się o godzinie 10:00. Biegi odbywały się w dwóch etapach - starsi biegali po schodach położonych przy ulicy Bożogrobców i na schodach prowadzących do Ośrodka Edukacji Ekologicznej WILGA (razem 282 stopnie), a młodsi biegali tylko do WILGI. O zwycięstwie decydowała suma wyników z dwóch biegów.

Wszystkich uczestników przywitał i zawody otworzył burmistrz Górzna Tomasz Kinicki, który powiedział:

- Witam serdecznie wszystkich przybyłych na jesiennej, cyklicznej XIX edycji Biegu po schodach w Górznie. Mamy tu zawodników, którzy chcieliby się z naszymi schodami zmierzyć. Życzę wszystkim sukcesów, dla jednego sukcesem będzie zwycięstwo, a dla innego ukończenie biegu. To też sukces. Dziękuję organizatorom dzisiejszej imprezy i darczyńcom, życzę wszystkim sukcesów, bawmy się dobrze. Każdy otrzyma na zakończenie pamiątkowy kubek oraz będzie losowanie dwudziestu nagród. Do boju!

Zawody sprawnie przeprowadzili sędziowie Robert Sargalski i Jacek Warmiński. Wśród wszystkich uczestników zawodów rozlosowane także nagrody niespodzianki. Humory dopisywały, kondycja również, co widać na zdjęciach zamieszczonych w galerii. Biegającym kibicował burmistrz Tomasz Kinicki, który wręczał także nagrody, dyplomy i pamiątkowe kubeczki. Jak stwierdził burmistrz - jest to cykliczna impreza, która ma mobilizować mieszkańców do wysiłku i do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA ufundował ciepły poczęstunek dla wszystkich uczestników, który bardzo się przydał na rozgrzewkę, temperatura bowiem nie rozpieszczała. Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom za ufundowane nagrody, a także wszystkim przybyłym za udział w zawodach. Do zobaczenia za rok!

Organizatorami imprezy byli Miasto i Gmina Górzno i Szkoła Podstawowa w Górznie.

Sponsorzy imprezy: Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych sp. z o.o. w Lipnie, Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA, Miasto i Gmina Górzno.

Wyniki zawodów:

III klasy szkoły podstawowej i młodsi:

dziewczęta

I miejsce Nadia Marciniak
II miejsce Julia Roszczyk
III miejsce Michalina Zulewska

chłopcy

I miejsce Miłosz Mijakowski
II miejsce Ksawery Marciniak
III miejsce Igor Kwiatkowski


IV – VI klasa szkoły podstawowe:

dziewczęta

I miejsce Klaudia Aniszewska
II miejsce Natalia Żbikowska
III miejsce Amelia Wiśniewska

chłopcy

I miejsce Franciszek Lisiński
II miejsce Mateusz Wiśniewski
III miejsce Maciej Zulewski

VII klasa szkoły podstawowej i starsi:

dziewczęta

I miejsce Olga Żbikowska
II miejsce Patrycja Domagalska
III miejsce Wiktoria Wiśniewska

chłopcy

I miejsce Maciej Redlina
II miejsce Krzysztof Magdziak i Karol Aleksandrowicz


reklama

Bieg po schodach w Górznie:

Bieg po schodach/fot. Agnieszka Nadolska:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama