Zaloguj się | Rejestracja

Festyn "Barwy Jesieni"

poniedziałek, 30 września 2019 r., godz. 09:49  |  Wersja do druku

W niedzielę, 29 września w Janówku odbył się piąty festyn "Barwy Jesieni". Przygotowano wiele atrakcji, z których na szczególną uwagę zasługiwały wyścigi ciągników i wspólna biesiada. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, publiczność również, bo dawno nie zanotowano takiej frekwencji. Impreza z pewnością ma szansę być flagową imprezą gminy Brzozie.Sołectwo Janówko ma patent na sukces. Dzięki prężnej organizatorce - Małgorzacie Smoczyńskiej, która jest sołtysem Janówka, po raz piąty odbył się festyn "Barwy Jesieni". Jedną z atrakcji były wyścigi ciągników, w których zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody. Pogoda była łaskawa, mieszkańcy i goście przybyli liczną grupą, nie było więc możliwości, żeby festyn się nie udał. Organizatorzy - sołtys Małgorzata Smoczyńska, sołectwo Janówko i Gmina Brzozie przygotowali wiele atrakcji dla uczestników festynu. Na dorosłych czekały stoiska z gastronomią, stoiska handlowe i wyścigi ciągników. Dzieciom zapewniono mini-quady, animatorów i dmuchane zamki, postacie z bajek, balony i zabawki. Było dużo śmiechu i radości, a także liczne nagrody.

Gwoździem programu są od kilku lat wyścigi ciągników, które podzielono na dwie kategorie do 80 KM i powyżej 80 KM. Niezwykle widowiskowe zawody zgromadziły liczną rzeszę dopingujących je kibiców i nie przeszkadzały w tym tumany kurzu unoszącego się nad zawodnikami, a także porywisty wiatr. Główne nagrody dla zwycięzców ufundowali Getin Bank oraz Bank Spółdzielczy.

Sołtys sołectwa Janówko, a zarazem radna powiatowa Małgorzata Smoczyńska - główna sprawczyni całego "zamieszania", podsumowując imprezę powiedziała:

- Festyn "Barwy Jesieni"organizujemy dzisiaj po raz piąty. Atrakcją tego festynu są tradycyjnie wyścigi ciągników. Mamy dużo wystawców, którzy chętnie do nas przyjeżdżają, sponsorzy dopisali, za co bardzo dziękujemy, bo dzięki sponsorom uczestnicy wyścigów mogą otrzymać nagrody. W imprezę zaangażowali się czynnie mieszkańcy wsi Janówko, którym również bardzo dziękuję. W tym roku współorganizatorem jest również Gmina Brzozie, bardzo dziękuję pani wójt, jej zastępcy i pracownikom urzędu za pomoc w organizacji. Mam nadzieję, że za rok spotkamy się znowu.

W tym roku w organizację imprezy czynnie włączyła się Gmina Brzozie, a jej wójt Danuta Kędziorska-Cieszyńska powiedziała nam:

- Witamy serdecznie w Janówku, w gminie Brzozie, na kolejnej odsłonie imprezy "Barwy Jesieni". Wyścigi ciągników w dwóch kategoriach, wiele osób, w zeszłym roku frekwencja dopisała, było około 1000 osób, w tym roku mamy nadzieję pobić ten rekord. Choć pogoda trochę niepewna, to jesteśmy pełni nadziei, że mieszkańcy naszej gminy i naszego powiatu, ale także powiatów ościennych przybędą do nas i będziemy wszyscy wspaniale się bawić. Będzie bezpiecznie, jesteśmy przygotowani, zawodnicy już nie mogą się doczekać i wygra oczywiście najlepszy. Wystawcy i sponsorzy stanęli na wysokości zadania, osobą odpowiedzialną za cały festyn jest gospodarz i sołtys wsi Janówko pani Małgorzata Smoczyńska, która jest niezastąpiona. Po raz pierwszy Gmina Brzozie jest współorganizatorem wydarzenia, uważamy, że trzeba wspierać to, co jest dobre, to co promuje naszą gminę, a z pewnością wyścig ciągników jest takim wydarzeniem. Powiem szczerze, że może on być naszą wizytówką i marką jeżeli chodzi o imprezy plenerowe i to nie tylko w gminie, czy w powiecie, ale również w województwie kujawsko-pomorskim.

Jesteśmy tego samego zdania, co pani wójt, i już czekamy na kolejny festyn w przyszłym roku.

Sponsorami festynu byli: Powiat Brodnicki ze starostą Piotrem Boińskim, Automobilklub Toruński z prezesem Janem Balcerakiem, Bank Spółdzielczy w Brodnicy, Getin Bank, Kalchem Waldemar Kalisz, Tartak NARA Brzozie Tomasz Nizgorski i Przemysław Wiśniewski, EL-VAT Nawra Andrzej Wiśniewski.

Wyniki wyścigów ciągników:

Slalom do 80 KM:

1. Jarosław Gruźlewski Brzozie (1:03,50)
2. Tomasz Malinowski Janówko gmina Brzozie (1:17,72)
3. Karol Weręgowski Zalesie gmina Lidzbark (1:20,27)
4. Tomasz Kulesza Sugajenko gmina Kurzętnik (2:38,52)

Slalom powyżej 80 KM:

1. Marcin Goszka Bratuszewo gmina Kurzętnik (1:06,95)
2. Piotr Żorański Mroczno gmina Grodziczno (1:26,14)
3. Marcin Waruszewski Janówko gmina Brzozie (1:31,14)
4. Kazimierz Dembek Bratuszewo gmina Kurzętnik (1:31,86)
5. Robert Warmiński Janówko gmina Brzozie (1:39,44)

Wyścigi równoległe (w parach) na ¼ mili do 80 KM:

1. Karol Weręgowski Zalesie gmina Lidzbark (00:23,05)
2.Tomasz Kulesza Sugajenko gmina Kurzętnik (00:23,58)
3. Jarosław Gruźlewski Brzozie (00:24,27)
4. Tomasz Malinowski Janówko gmina Brzozie (00:35,56)

Wyścigi w parach na ¼ mili powyżej 80 KM:

1. Piotr Żorański Mroczno gmina Grodziczno (00:16,00)
2. Marcin Goszka Bratuszewo gmina Kurzętnik (00:17,58)
3. Kazimierz Dembek Bratuszewo gmina Kurzętnik (00:19,15)
4. Marcin Waruszewski Janówko gmina Brzozie (00:19,40)
5. Robert Warmiński Janówko gmina Brzozie (00:22,92)

Konkurencja sprawnościowa- przesuwanie beczki ciągnikiem

W tej konkurencji nagrodzony został zawodnik z najlepszym czasem - Piotr Żorański Mroczno gmina Grodziczno (0:16,22).


reklama

Festyn "Barwy Jesieni":

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama