Zaloguj się | Rejestracja

"Razem do Trójstyku"

poniedziałek, 30 września 2019 r., godz. 07:47  |  Wersja do druku

Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna, która odbyła się w sobotę, 28 września cieszyła się ogromnym powodzeniem. Na miejsce przybyło wielu wędrowców w różnym wieku i w przeróżny sposób - pieszo, rowerami, samochodami. Również z Górzna wyruszyła na jesienne spotkanie liczna grupa mieszkańców.W pierwszą sobotę jesieni 28 września, przy symbolicznym głazie na Trójstyku, czyli miejscu styku trzech województw: kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego, spotkali się ich mieszkańcy, aby obcować z bogactwem środowiska naturalnego, jak również nawiązać nowe kontakty i relacje towarzyskie. Celem tej inicjatywy jest integracja miłośników leśnych wędrówek z trzech powiatów należących do trzech województw.

Burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz Kinicki, który uczestniczył w spotkaniu, powiedział:

- Spotkanie na Trójstyku, przy kamieniu, który łączy trzy województwa, to coroczna impreza, która ma na celu integrację mieszkańców z trzech województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Jest to też historyczna granica między zaborami, z czego wynikały różne konsekwencje. W tym roku wyruszyła z Górzna duża grupa młodzieży i to bardzo dobrze, że młodzież zaczęła się ruszać i więcej czasu spędzać na łonie natury. Tradycyjnie jesteśmy współorganizatorem spotkania i uczestniczymy częściowo w kosztach. Wczorajszy dzień nie napawał optymizmem jeśli chodzi o pogodę, na szczęście pokazało się słońce i pogoda sprzyja imprezie. Spotkanie jest również okazją do nawiązania nowych kontaktów i relacji na gruncie zawodowym i towarzyskim.

Uczestnicy rajdu, w grupach pieszych i rowerowych wyruszyli z Górzna (woj. kujawsko-pomorskie), Lidzbarka (woj. warmińsko-mazurskie) oraz Lubowidza i Żuromina (woj. mazowieckie), aby spotkać się przy symbolicznym głazie. "Trójstyk" leży na terenie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego i gwarantuje możliwość podziwiania niepowtarzalnego piękna przyrody.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Górznie Krzysztof Magdziak, który jest jednym z organizatorów imprezy powiedział witając przybyłych:

- Bardzo się cieszymy, że jesteście z nami, że udało się nam wyciągnąć was z domów. To już czwarta edycja wspólnego działania transgranicznego i działamy wspólnie z kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. Odbywa się to w ramach Międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej PTTK i to już szósta edycja tej sztafety. Granic nie ma, ruszamy pieszo, z kijkami, idąc, biegnąc, czy jadąc na rowerze i każdy może być pełnoprawnym uczestnikiem tej sztafety. Z naszego powiatu brodnickiego, oprócz grupy z Górzna, przyjechały dzieciaki z Gołkowa, grupa z Miesiączkowa, Stowarzyszenie Jaśkowa Droga, brawa dla nich, to spory kawałek drogi stąd. To wydarzenie nie doszłoby do skutku, gdyby nie wsparcie wielu instytucji i osób, za co im dziękujemy.

Po spotkaniu przy głazie, wszyscy uczestnicy oraz zaproszeni goście tradycyjnie udali się do Gościńca Myśliwskiego w Konopatach, gdzie corocznie odbywa się piknik integracyjny ze wspólnym grillowaniem oraz zabawami i konkursami. Czas płynął leniwie, spotkanie przy grillu przeciągało się i żal było się rozstać.

Organizatorami spotkania byli: Gminny Ośrodek Kultury w Górznie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku, Miasto i Gmina Lubowidz, Stowarzyszenie WAGON INICJATYW z Żuromina, Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, przy wsparciu Miasta i Gminy Górzno, Powiatu Brodnickiego, Nadleśnictwa Brodnica, Fundacji JASKÓŁKA, Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Górzno.


reklama

Razem do Trójstyku:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama