Zaloguj się | Rejestracja

Uroczystości w Brodnicy

poniedziałek, 19 sierpnia 2019 r., godz. 08:12  |  Wersja do druku

Minęła 99. rocznica bitwy polsko-bolszewickiej pod Brodnicą. Pamięć o tym wydarzeniu historycznym każdego roku skupia mieszkańców Brodnicy i jej powiatu, przedstawicieli instytucji i lokalnej przedsiębiorczości, środowiska kombatanckie i przedstawicieli Wojska Polskiego. W niedzielę, 18 sierpnia 2019 roku mieszkańcy Brodnicy i powiatu brodnickiego razem z przybyłymi na uroczystość gośćmi, uczcili pamięć poległych w bitwie polsko-bolszewickiej, która rozegrała się 99 lat temu. Uroczystość patriotyczno-religijna odbyła się na Cmentarzu Wojskowym w Lasku Miejskim.18 sierpnia mieszkańcy Brodnicy i powiatu brodnickiego oraz zaproszeni goście uczestniczyli w religijno - patriotycznych uroczystościach z okazji 99. rocznicy bitwy polsko-bolszewickiej pod Brodnicą. Uczestnicy uroczystości spotkali się o godzinie 12:00 na Dużym Rynku w Brodnicy, skąd przeszli do kościoła pw. św. Katarzyny. Tam odbyła się msza św. z udziałem pocztów sztandarowych. Po mszy uczestnicy udali się ulicami Brodnicy na Cmentarz Wojskowy w Lasku Miejskim, gdzie oddano cześć poległym w obronie Ojczyzny.

- W 99 rocznicę wydarzeń bitwy polsko-bolszewickiej pod Brodnicą, stajemy ponownie - jak od wielu lat - w tym szczególnym miejscu, oddając hołd bohaterom tych wydarzeń - mówił starosta Piotr Boiński witając uczestników uroczystości w na Cmentarzu Wojskowym w Lasku Miejskim w Brodnicy.

Mieszkańcy powiatu brodnickiego wraz z gośćmi, którzy przyjechali do Brodnicy na tę uroczystość, uczcili pamięć bohaterów, którzy w 1920 r. bronili naszej niepodległości w bitwie pod Brodnicą. Wśród uczestników religijno-patriotycznej uroczystości w Brodnicy byli m.in.: posłowie na Sejm RP: Zbigniew Sosnowski, Arkadiusz Myrcha, przewodniczący sejmiku Ryszard Bober, minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski, starosta brodnicki Piotr Boiński, przedstawiciele Wojska Polskiego, przedstawiciele organizacji kombatanckich, samorządowcy z terenu powiatu brodnickiego, wójtowie i burmistrzowie. Byli także szefowie powiatowych służb i straży, przedstawiciele zakładów pracy, szkół, organizacji społecznych i związków zawodowych, poczty sztandarowe z terenu Brodnicy i powiatu, przedstawiciele mediów i mieszkańcy.


reklama

Uroczystości w Brodnicy:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama