Zaloguj się | Rejestracja

Karuzela Teatralna w Górznie

niedziela, 18 sierpnia 2019 r., godz. 13:07  |  Wersja do druku

W sobotę, 17 sierpnia górznieński Rynek opanowały teatry plenerowe. Ten festiwal sztuk i widowisk teatralnych rozpoczął się o godz. 14:00 a zakończył się późnym wieczorem, po ognistym Fire Show w wykonaniu Fundacji CircArt.Podczas festiwalu górznieński Rynek zamienił się w wielką przestrzeń sceniczną. Widzowie podziwiali grupy teatralne z Warszawy, Lublina, Bydgoszczy i Torunia. Był teatr lalki dla najmłodszych, teatr improwizacji, który rozbawił i młodszych i starszych, teatr ruchu oraz występ grupy "Jemiayka". Na zakończenie Górzno rozświetliło wyjątkowe fire show, pełne tańca, teatru, ognia i pirotechnicznych efektów.

W Karuzeli Teatralnej wystąpili: Teatr ALELALE, Teatr LUKLA, Fundacja Sztuka Ciała, Fundacja CircArt i grupa reggae "Jemiayka". Na przybyłych czekały różne atrakcje atrakcje, a wśród nich animacje dla dzieci oraz stoiska kół gospodyń wiejskich z lokalnymi specjałami.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Górznie Krzysztof Magdziak powiedział nam: - Na fali wydarzeń związanych ze spektaklami plenerowymi pokazanymi na koniec warsztatów Lata w teatrze, wpadliśmy na pomysł aplikowania o fundusze z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2019" i udało nam się. Stąd wziął się całodniowy festiwal teatrów plenerowych. Jesteśmy po spektaklu dla dzieci Teatru ALELALE, w tej chwili oglądamy Teatr Improwizacji LUKLA, który powstaje "na żywo" na podstawie scenariuszy i podpowiedzi ludzi z widowni, a za chwilę Fundacja Sztuka Ciała ze spektaklem "Rój". Przerywnikiem muzycznym będzie występ grupy "Jemiayka", a na koniec Fire Show w wykonaniu Fundacji CircArt. To jest taki pomysł wyjścia na zewnątrz i uczestniczenia w sztuce w plenerze. Pogoda dopisuje, wspierają nas koła gospodyń wiejskich, które wystawiły się ze swoimi produktami, mamy strefę relaksu, gdzie można odpocząć, można poczytać, pobawić się klockami, są tam prowadzone animacje dla najmłodszych. Wspierają nas także strażacy, którzy nie tylko zamykają ulice, ale udostępniają wozy strażackie i dzieci mogą wejść i je pooglądać. Pomysł jest dobry i mam nadzieję, że nie będzie ostatni. Zobaczymy, jaki będzie odzew, ale reakcje publiczności są pozytywne. Nie dążymy do wydarzęń na wielką skalę, bo Rynek górznieński jest w stanie pomieścić pewną ilość osób i myślę, że choć nie jest to wydarzenie duże, to wielu osobom się podoba i jest dobrej jakości. To są kolejne propozycje i każdy ma możliwość wyboru. Cieszy, gdy spotykamy publiczność na ulicy i słyszymy "Podobało mi się, przeżyłem pozytywne emocje" i o to właśnie nam chodzi. Widzimy też zainteresowanie turystów.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Narodowe Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2019".


reklama

Karuzela Teatralna w Górznie:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama